Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci typowy pośrednik z firmy PREMIUM w Łodzi (jakie to jest #!$%@?ące):
- dzwonię

nie odbiera, nie oddzwania

- dzwonię po raz piąty, odbiera. pytam: ile prowizji bierzecie?

od kupującego 2% (20 koła spoko, czyli łącznie z obu stron pewnie koło 50 koła)

- jakie ogrzewanie jest w nieruchomości?

wie pan co, tego akurat nie wiem

- a te okna to HSy czy z progami? jak są otwierane?

niestety nie wiem

- ok, a miejsce postojowe drugie można dokupić?

muszę spytać sprzedającego

- a termin oddania jaki?

wiosna przyszłego roku (spoko, w ogłoszeniu jest że wrzesień tego XD)


ja rozumiem, że w pewnych sytuacjach pośrednik ma jakiś sens. ale taki typowy PREMIUM REAL ESTATE EKSKLUZYWNY typek w marynarce i okularach a'la James Bond to się #!$%@? nadaje żeby fryty przerzucać w mcdonalds a nie żeby nieruchy sprzedawać. żenujące to jest. dej prowizję, ale poza tym to nie wiem, nie orientuję się, zarobiony jestem, piąte koło u wozu, bez kitu
  • 10
@affairz: to podeslij oferte na priv a ja jutro sam zadzwonie. Po prostu w pewne farmazony nie jestem w stanie uwierzyc. To bylo mieszkanie z pierwotnego, czy wtornego ? Bo jesli wtórny, to o jaki termin oddania Ci chodzilo ?
@affairz: ja jak szukałem działki, to też przerażony byłem. Niektórzy chcieli prowizję, aby sprzedać grunt z ukrytą wadą (chociaż to nie było z premedytacją, bo pośrednik nieruchomości nie znał przepisów budowlanych) lub z dodatkowym kosztem np. w postaci gminnej magistrali wodociągowej przechodzącej przez środek działki.
Odpowiedzi na pytania o brak mpzp czy wz to w sumie nie udzielali, bo po co ma za szybko klient rezygnować.
No i z tego wszystkiego
@affairz: część pośredników to rak okrutnik xD
Trafiliśmy z żoną na dwie halinki pokazujące nam dom, wyglądało to jakby pierwszy raz widziały ten dom razem z nami xD
Nie potrafiły powiedzieć jaki jest dostępny internet (na pytanie o internet światłowodowy jedna wzięła telefon i powiedziała „no ja mam dwie kreski to nie tak źle), nic o pobliskiej komunikacji publicznej (PKP? To musiałby pan na mapach zobaczyć) ani nawet gdzie dokładnie kończy
@affairz: nagrywanie jest legalne bo na grywasz swoją rozmowę na własne potrzeby. Jedyna opcja to to że używałeś do rozmowy telefonu firmowego. To w takim przypadku musisz informować że rozmowa jest nagrywana
@Zulf: skoro napisałem termin oddania to chyba oczywiste, że pierwotny. natomiast jest to kameralny budynek (4 mieszkania) i nie znalazłem żadnej strony ani informacji o deweloperze poza ofertą pośrednika
a co do Twojej propozycji to zastanów się jak nielogiczna ona jest: dam Ci numer pośrednika, zadzwonisz jutro i zapytasz go o te same rzeczy, co ja go pytałem. on Ci wszystko odpowie, bo wie, że ma te odpowiedzi ogarnąć i pewnie