Wpis z mikrobloga

Tradycja kontra nowoczesność.

Centrum stolicy Albanii nie wygląda tak, jak sobie ją prawdopodobnie wyobrażamy. Miasto prężnie się rozwija.
W samym sercu Tirany nieopodal meczetu stoi też kościół chrześcijański, a w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu wieżowce - chyba głównie mieszkalne.

---
6/x
Tag do obserwowania/czarnolistowania: #bzdecior #bzdeciorphoto
Dziś kontynuacja #ciekawostki z wczoraj.
#fotografia #mojezdjecie
#podroze #podrozujzwykopem
#albania #balkany
bzdecior - Tradycja kontra nowoczesność.

Centrum stolicy Albanii nie wygląda tak, ja...

źródło: tirana

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@bzdecior: stolica Albanii wcale tak nie wygląda w rzeczywistości - podobnie jak duża część Albanii. Gdzie nie byłem (w zeszłym roku) - brudno, śmieci na ziemi na tle pięknych krajobrazów, stolica to bardziej głębokie Indie niż Europa.
  • Odpowiedz
@N331: z tymi europejskimi miastami to kwestia gustu oczywiście, ale mówienie że my jesteśmy gdzieś w tyłach Europy świadczy o tym, że jak wyżej pisali w dupie byłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwiedziłem pół Europy od Tbilisi po Edynburg i nasze miasta to topka pod względem architektonicznym, organizacyjnym, czystości czy bezpieczeństwa o czym też świadczy ilość turystów odwiedzających je każdego roku
  • Odpowiedz
@bzdecior generalnie wszędzie gdzie są albanczycy. Tam gdzie jest wielu Niemców, a mieszka ich tam dość sporo jest czysto. Najbardziej trochę przeraził mnie widok "wędkarzy" w podartych łachach stojącym na pływających kawałach styropianu z ręcznie wystruganymi DZIDAMI łowiąc na wpół wyschniętej rzece. 10-15 metrów dalej ryby sprzedawała pani siedzącą w pełnym upale bez parasola z kilkorgiem malutkich dzieci
  • Odpowiedz
względem architektonicznym, organizacyjnym, czystości


@Disky: Co?

https://www.youtube.com/watch?v=tXc33WcevqI&ab_channel=mekhart

Gdańsk? Wrocław? :P


@BorekDestroyer96: Tyś widział stan kamienic i uliczek? Porównaj to do Drezna które też dostało solidne bombardowanie...

@bzdecior Polski obraz wygląda tak. Kamienica średniego stanu powstała 100 lat temu, za czasów komuny pozbawiona wszystkiego co cenę w tym żeliwnych balkonów. A "remonty" pozbawiły ją wszelkich zdobień w tym pasujących do epoki okien. A że to było robione 20 lat temu to
  • Odpowiedz