Wpis z mikrobloga

tl;dr co aktualnie mówić bankowi kiedy dzwoni i wypytuje o przelewy do/z serwisów z krypto?

przelewałem środki w EUR z Aion Banku na #binance (robiłem to już wcześniej, zero problemu)
z niewyjaśnionych przyczyn przelew odbiło po stronie binance'a - z tego co powiedział support "prawdopodobnie za duża kwota"
środki w końcu po 4 dniach już "prawie" do mnie wróciły i niestety telefonicznie odezwał się Aion pytając o ten przelew
wyjaśniłem im, że to po prostu odbity mój przelew sprzed kilku dni, że nie dotarł do odbiorcy i teraz wraca, mogą zerknąć w moje ostatnie transakcje
oczywiście dopytywali też "a skąd w ogóle Pan miał pieniążki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) - więc standardowo stwierdziłem że z pensji i oszczędności
konsultantka wydawała się być usatysfakcjonowana odpowiedzią, podziękowała i rozłączyła się zapewniając że przelew niedługo będzie
godzinę/dwie później podesłali mi maila pilnie żądając ponownie szczegółów (co to za wpłata, chcą też dowodów/dokumentów).
problem w tym, że to przecież przelew zwrotny, nie mam do niego żadnych dodatkowych dokumentów
nie mają telefonu kontaktowego na który można zadzwonić, przez chat na supporcie ponownie powiedziałem to co powyżej, konsultantka ponownie podziękowała, jednak wspomniała że "będą się odzywać"

czy mówić im wprost że to przelew, którym chciałem sobie podładować konto na giełdzie (ew. pominąć fakt że kryptowalut)?
czy ktoś ma tu jakieś doświadczenia?

#kryptowaluty #krypto
  • 11
@Instynkt: tyle że przelew wyszedł, tyle że binance go odbił (wcześniej z mniejszą kwotą w ogóle przeszło bez problemu dosłownie z dnia na dzień)
@0dcinek ano cyrk, moje pieniądze więc powinienem móc sobie robić z nimi co chcę,
bez udowadniania że nie jestem wielbłądem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@javelin: ponad 8k EUR, acz poprzedni przelew ponad 2k w ciągu mniej niż miesiąca był,
więc zakładam że mogli sobie "skleić" że łącznie to magiczne 10k EUR było?
jakieś rady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW który bank obecnie możecie
@qbek: mam konto w PKO i jeszcze nie miałem problemu z żadną giełdą a robiłem już przelewy powyżej 10k EUR z binance, w sumie mogę polecić.
@Instynkt jakby mi tak w banku powiedzieli to tego samego dnia składałbym wniosek o zamknięcie konta xD