Wpis z mikrobloga

@wojtas_mks:

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2022 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. 2022 poz. 2736) nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza oraz w aptekach do dnia 31 marca 2023 r.
@wojtas_mks: covidowe szury w natarciu XD U mojego okulisty już dawno przestali nosić maski na recepcji, lekarz to samo - ewentualnie jak ktoś wejdzie w maseczce to założy swoją, ale ogólnie to mają wywalone jajca. Wszystkie apteki w których kupowałem leki - żadna farmaceutka ani żaden farmaceuta nie miał maseczki (od jakiegoś roku jak nie lepiej w sumie). Byłem u pulmunologa w poniedziałek - na recepcji zero maseczek, ziomek ratownik który
@Kupamilosci: Zauważyłem że jest kilka zakładów pracy, gdzie uważa się innych za plebs, ale na szczęście mają serce do petentów i w biurze zamiast klęcznika mamy krzesło - i to właśnie oni wprowadzali największy rygor maseczkowy, bo wreszcie mieli praworządną okazję rozkazywać robakowi: kancelarie prawnicze, banki, lekarze, urzędy miejskie, sądy...