Wpis z mikrobloga

Stanowski kolejny baran co myśli, że płeć można zmienić z dnia na dzień XD
Lata chodzenia do psychiatry przed dostaniem hormonów, potem przyjmowanie hormonów do końca życia, pozwanie rodziców i sprawa w sądzie, która może trwać kolejne lata żeby zmienić dane.
+Poddawanie się drogim i bolesnym operacją plastycznym to na prawdę nic przyjemnego XDDDD
#kanalsportowy #bekazprawakow #4konserwy
  • 19
@repiv: W jakich krajach? Z tego co wiem to rzeczywiście można zmienić dane podpisując coś tam w urzędzie czy u notariusza zamiast rozprawy sądowej, ale tak czy inaczej musisz mieć te opinie od psychiatry i seksuologa. Na przykład w takiej Holandii jest jeszcze trudniej dostać hormony niż w Polsce, wiem to od moich znajomych trans które tam mieszkają.
@Hajden1337: to prawda, ale nauka postępuje tak szybko, że myślę że w przeciągu następnych 100 lat będą dużo lepsze sposoby na zmiany płci z mniejszą ilością skutków ubocznych. Wtedy takie problemy moralne i zagwozdki filozoficzne staną się faktem.
@PeterGosling: Hormony są jednymi z najlepiej przebadanych związków w organizmie, syntetyczna kuracja hormonalna również funkcjonuje od wielu, wielu lat.
Więc nie wydaje mi się, jak miałoby się to niby diametralnie zmienić.
Tak samo można powiedzieć, że jeżeli teraz przeczepiają serce to za 100 lat będą przeszczepiać głowy i wskrzeszać zmarłych.