Wpis z mikrobloga

Jak to jest że od tygodni wychodzą informacje o tym ze Ukraińcy mają problemy z amunicją w rejonie Bachmutu. I są to relacje żołnierzy i różnych wolontariuszy. Przecież to Rosji miało brakować sprzętu i amunicji. A nie Ukrainie której USA przekazuje PROMIL !!!!! własnych zdolności. Czyżby jednak onucowe informacje o problemach z dostępnością amunicji dla Ukrainy na zachodzie okazały się prawdziwe ? Czy może jest to super przebiegły plan Ukrainy. Która oszczędza amunicje kosztem życia żołnierzy i przygotowuje się do jesiennej tfuu zimowej tfuuuu wiosennej ofensywy która w ciągu kilku tygodni wyzwoli wszystkie okupowane terytoria łącznie z Krymem ?
#ukraina #wojnanaukrainie #rosja
  • 11
A możesz jakoś udowodnić stawiane tezy?


@BayzedMan: Mateusz Lachowski który odwiedza Bachmut tak twierdził.

Michał Nowak z Twittera powołuje się na twitta z wypowiedzią Alexander Leityokha który jest oficerem 93 Brygady zmechanizowanej.

Ogólnie temat jest dosyć znany w kręgu polskich osintowców i ludzi związanych z tematem na Twitterze.
Jesteś niezawodny z tymi swoimi chochołami XD


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Czyli złe źródła xD. Gościu który do was jeździ i wam organizuje sprzęt i pomoc. I jeździ do Bachmutu rozsiewa nieprawdzie informacje xD. Oficer z danej brygady też rozsiewa fałszywe informacje. Wy się nic nie zmieniacie. Dalej ani kroku wstecz, to nie moja ręka xD.
Skoro Ukrainie brakuje amunicji to dlaczego Bachmut nie jest do tej pory zajęty? Bardzo proste pytanie na które pewnie masz dobrą odpowiedź? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nostalgiwolf: Bo Ukraina tez używa zmobilizowanych w roli mięsa zatykającego front. No chyba że nadal bawimy się w brednie pokroju Ukraina ponosi w Bachmucie 5,7 czy 10 krotnie mniejsze straty niż Rosja xD. W drugą stronę też mogę zapytać jak to
@Koniasz: Od początku wojny akcentowane są braki amunicji i wynikające również z tego dysproporcje w użyciu artylerii. Sama kwesta dostaw dużych ilości amunicji jest wskazywana jako jeden z ważniejszych problemów do rozwiązania. Co chwile pojawią się wpisy i opnie, że główną przewagą rosji jest artyleria. Wielokrotnie były tu wrzucane artykuły i wpisy, że USA produkują 14 tys. sztuk miesięcznie a Ukraina zużywa 5 tys. sztuk dziennie. Ciągle też są stawiane pytania
@Koniasz: wiem tylko to, co widziałem o Wolskiego:
1. USA przekazuje wcale nie promil, a bardzo dużo amunicji, Europa za bardzo jej przekazywać nie chce (coś tam jednak dała), a Polska praktycznie opróżniła swoje magazyny - po prostu ta wojna jest bardzo intensywna i schodzi tego w opór. Rosja natomiast przestawiła swoją gospodarkę na potrzeby wojenne i amunicji produkuje dużo więcej, ale ma problem z jej dostawami bo Ukry mają mega