Wpis z mikrobloga

Hej mirasy! Mam pytanie, czy miał ktoś podobny problem albo zna rozwiązanie.
Mianowicie podczas przeglądu (Volvo S40 I 1.8 2003 r.), wyszedł problem, że przednie światła świecą nieprawidłowo, jedno za wysoko, drugie za nisko, dodatkowo prawa lampa słabo oświetla pobocze. Próbowaliśmy to wyregulować, ale kręcąc kluczem, lampy praktycznie nie reagują. Zajechałem do jednego elektryka samochodowego, sprawdził to i zalecił zakup nowych lamp.

Czy ktoś z Was słyszał o tym problemie? Czy jest jakieś inne rozwiązanie niż zakup nowych lamp? Ewentualnie czy macie do polecenia dobrego elektryka samochodowego lub po prostu mechanika, który by tym się zajął na terenie Warszawy?
#motoryzacja #volvofanclub #volvo
  • 9
@paciorro: regulacja lamp bardzo często się psuje w każdym samochodzie. Czasami też jest lampa od Anglika i nie pójdzie w ta stronę co trzeba.
Elektryk nic do tego nie ma. To jest mechaniczne a nie elektryczne. Elektryczna to masz regulowana wysokość góra dol aby, ale nie ustawienie świateł
@nietopies: No właśnie niestety, lampy nie reagują na te pokrętła, jak mechanik zdejmował pokrywy z tylnej części lampy to wszystko tam latało, jakby cały mechanizm się spieprzyl. Pytanie czy można sam mechanizm dostać/naprawić czy rzeczywiście muszę całe lampy kupować,
róbowaliśmy to wyregulować, ale kręcąc kluczem, lampy praktycznie nie reagują.


@paciorro: lampy reguluje się na skp. koszt 20zł. Potem elektryk - do sprawdzenia np napięcie na kostkach.
Po drodze sprawdzenie żarówek czy nie są gównianie.
Ostatecznie regeneracja.
@modzelem: właśnie były próby regulacji i lampy nie reagują. Kontaktowałem się z firma od xenonow i problem jest prawdopodobnie z regulatorami (podobno częsta usterka). Wymienię mechanizm albo same regulatory i według nich powinno być Ok.