Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,
w mojej głowie zrodził się pewien projekt, który w moim wypadku może okazać się użyteczny. Chodzi o system zczytywania tablic rejestracyjnych samochodów, które pojawią się w określonym kadrze w pobliżu mojej działki. Pierwszy pomysł jaki przyszedł mi do głowy to kamera IP stricte zfokusowana na ten jeden, konkretny kadr + Python wraz z OpenCV i EasyOCR. Nie wiem czy to przejdzie, ale kombinuję jak mogę, żeby nie wydawać kilka tysięcy na kamerę z dedykowanym oprogramowaniem pod to.
#programowanie #python #kameraip
  • 10
@mariobit: czemu nie. IMHO to jak gdzieś na tagu pogrzebiesz to jeden ziomek ma sieć neuronową do wykrywania za pomocą kamery co kto robi w pokoju (albo czy jest w ogóle) żeby sterować światłem. Podejrzewam że część infry sprzętowej możesz mieć podobnej ;)
@mariobit: software będzie tu prostszy niż hardware i też nie przegap paru możliwości zrobienia tego źle :)

Prawdopodobnie potrzebujesz albo kamery bardzo blisko miejsca gdzie będzie samochód, albo kamery o obiektywie z wąskim kątem - a to nie jest powszechna rzecz w tanich kamerach. Po to żeby uzyskać odpowiednio dużej rozdzielczości obraz tablicy.

Do tego pytanie co w nocy? Są kamery z doświetleniem IR, ale wtedy zazwyczaj tablice oślepiają kamerę odbitym