Wpis z mikrobloga

SSRI to niebezpieczne i szkodliwe leki, które często powodują więcej szkód niż pożytku. Wiadomo, że powodują one szereg skutków ubocznych, takich jak problemy z libido, zaburzenia snu, mdłości i bóle głowy. Co więcej, mogą prowadzić do uzależnienia i uzależniać od siebie pacjenta.

Ponadto, SSRI często przepisywane są bez należytej diagnostyki i odpowiedniej opieki medycznej, co skutkuje nieprawidłowym leczeniem i pogorszeniem stanu pacjenta. Leki te są także niebezpieczne w przypadku przedawkowania, co może prowadzić do śmierci.

Nie ma żadnych badań, które jednoznacznie potwierdzałyby skuteczność SSRI w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, a ich skutki uboczne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Dlatego nie powinny być one stosowane w leczeniu depresji, lęków i innych zaburzeń emocjonalnych.

Zaleca się, aby unikać SSRI i szukać alternatywnych metod leczenia, takich jak terapia psychologiczna czy naturalne metody, takie jak aktywność fizyczna czy medytacja.
#ssri #psychiatria
  • 12
To napisał super mózg w który zainwestowano miliardy dolarów, ja mogę tylko potwierdzić, już miesiąc bez paroksetyny, escitalopramu, dużo mniej się stresuję, mniej lęków... więc przynajmniej z tymi emocjami w punkt. Leki brałem ponad 6 miesięcy.
@DoudouPetit: Dokładnie, łap plusika. Leki z grupy SSRI, to silne leki podobnie jakeki benzo, ale na wykopie panuje jakiś szkodliwy trolling, gdzie mirki polecają te leki na depresje i stany lękowe, a skutki uboczne opisują to z taką obojętnością jakby to nic złego nie było ja mam wrażenie, że Ci ludzie tak naprawdę nie cierpią na depresje, okłamują lekarzy tylko po to żeby lekarz psychiatra przepisał im benzo czy SSRI... Wiem,
SSRI mogą jeszcze bardziej pogorszyć zaburzenia lękowe.

Jednym z mechanizmów, przez który SSRI mogą pogarszać zaburzenia lękowe, jest zwiększanie poziomu serotoniny w mózgu. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który jest związany z regulacją nastroju i lęku. Zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu może początkowo przynieść ulgę w objawach lękowych, ale może także prowadzić do poważniejszych objawów, takich jak ataki paniki, bezsenność i nadpobudliwość.

Ponadto, SSRI mogą wpłynąć na funkcjonowanie układu dopaminergicznego, który jest związany z
@DoudouPetit: Warto dodać, że mogą powodować uporczywe stany polekowe które utrzymują się pomimo odstawienia leku. Znane są przypadki takich syndromów nawet po kilku pigułkach. PSSD, Paws, tardive akathisia. Niestety. Zdarza się, że pigułki spowodują komuś piekło na ziemi. Czytanie historii o uszkodzeniach spowodowanych braniem leków jest bardzo smutne i przykre. Ale wszyscy mają to w dupie, i przy każdej próbie powiedzenia czegoś złego o lekach można spotkać się z negacją i
@Moh1kanin: PSSD może się pojawić w trakcie leczenia i utrzymywać się nawet po odstawieniu całą wieczność. Np. jest raport trwającego 20 lat przypadku z holandii. Więc nie jest to jakieś tam odstawienie. To jest dysfunkcja układu nerwowego, czasami trwająca niestety całe życie.