Wpis z mikrobloga

#rowery #rowerowywroclaw
Potrzebuję domowego sposobu na cardio, myślałem nad rowerem + trenażer direct drive, chciałbym sobie rower dopasować poprzez bike fitting w profesjonalnym punkcie.
Nie znam się kompletnie na rowerach, używałbym go przez 99% czasu na trenażerze w domu - czy w takim wypadku np. Triban RC120 z Decathlona ( https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc120-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-302301?mc=8545836 ) ok? Wnioskuję, że parametry takie jak waga i hamulce nie mają znaczenia podczas użytku na trenażerze, więc chyba nie warto dopłacać do droższych modeli? Siodło oczywiście wziąłbym takie jakie okazałoby się najwygodniejsze podczas bike fittingu, cena raczej nie ma znaczenia.
  • 4
@arctic6: O ile waga itd. faktycznie nie będzie mieć znaczenia, to zakres przełożeń już tak. I ja bardziej bym szedł w szukanie używki która ma oferuje 2x10.

Pytanie, czy na pewno chcesz iść w tym kierunku? Rozwiązanie to zajmuje sporo miejsca niestety. Zwykły rowerek albo spinning też pozwolą Ci zrobić trening w domu.
I jakie masz doświadczenie z długim cardio w domu? U większości osób bardzo zjawionych, rowerek/trenażer kończy jako drogi
@diarrhoea:

Rozwiązanie to zajmuje sporo miejsca niestety. Zwykły rowerek albo spinning też pozwolą Ci zrobić trening w domu.


Rower stacjonarny / spinningowy raczej odpadają, bo nie ma opcji zrobić na nich takiego bike fittingu jak na zwykłym rowerze. Na siłowni używam czasami BikeErg i Assault Bike, ale najbardziej przeszkadza mi w nich siodło które jest dla mnie ultra niewygodne. No i te sprzęty chyba zajmują więcej miejsca niż zwykły rower +