Wpis z mikrobloga

354/1000 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J cdn...

Kolor Magii - The Colour of Magic

Dwukwiat, pierwszy turysta w Ankh-Morpork podróżujący ze skrzynią o własnych nogach na szczęście spotyka na swojej drodze maga Rincewinda, bo najbardziej niebezpieczne miasto na płaskim świecie nie jest jeszcze gotowe na turystów.
Teraz jak wymieniam każdy film z osobna to zdałem sobie sprawę, że wszystkie filmy telewizyjne na liście to adaptacje książek, które lubię. Oto następna, tym razem dwie pierwsze książki z sagi o Świecie Dysku Terrego Pratchetta. Chciałbym aby ktoś taki jak Peter Jackson wziął się za pokazanie przygód Rincewinda na dużym ekranie. A potem Straży Miejskiej :)

Reżyseria: Vadim Jean
przygodowy, komedia, fantasy
IMDb: 6.9/10
https://www.imdb.com/title/tt1079959/
szukałem ()
WLADCA_MALP - 354/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   ...

źródło: koolor

Pobierz
  • 5
@WLADCA_MALP: Fajny, przygodowy film, ciekawy świat. Gdy obejrzałam, tuż po przeczytaniu książki, trochę się rozczarowałam, bo film był mocno spłaszczony. Kolejny raz, gdy już tak dobrze nie pamiętałam książki, film bardziej mi się podobał :) Też chciałabym to zobaczyć w wydaniu Petera Jacksona, do tego jeszcze Trzy wiedźmy i Czarodzicielstwo.
@WLADCA_MALP: jako nałogowy pochłaniacz książek z przykrością stwierdzam iż żadna ekranizacja mnie nie usatysfakcjonowała. a świat dysku należy do moich ulubionych cykli. dla innych czytelników mogę polecić ,, złowiłem życie,, korabiewicza
@Wazelina: książka zawsze zdradza więcej szczegółów, a jak ktoś ma bujną wyobraźnię to nawet najlepsze efekty specjalne się chowają. Ale czekam mocno na Projekt Hail Mary (), książka fajna, ciężko będzie to spartolić.