Wpis z mikrobloga

Jak to jest z wizami turytsycznymi do #usa czy #kanada czy #australia ? Nie muszę się zgłaszać do konsulatu, z miejsca kupuję bilet i lecę? Pieczątka na 90 dni (po prześwietleniu przez celnika) do paszportu i tyle? Pracuję za granicą, mam oszczędności, ale myślę, żeby to wszystko rzucić i zacząć wielomiesięczne podróże. Czy gdyby okazało się, że oficjalnie jestem bezrobotny, to mogą mnie nie wpuścić? Obawa przed nielegalnym pobytem? #podroze #lotnisko #samoloty #ameryka #podrozujzwykopem #bezplanu #vlogcasha #przezswiatnafazie #pytaniedoeksperta
  • 11
@sheslostcontrolagain: nie wiem jak z resztą ale w USA jest tak, że jeżeli jesteś turystą - składasz wniosek o ESTA i czekasz na jego rozpatrzenie, jeśli cie akceptują to wsiadasz w samolot. Co do statusu bezrobotnego to nie wiem czy to nie problem, Amerykanie mają fioła na tym punkcie, argumentują to tym, że martwią się czy masz wystarczająco dużo pieniędzy, żeby sobie poradzić.
@sheslostcontrolagain Czy gdyby okazało się, że oficjalnie jestem bezrobotny, to mogą mnie nie wpuścić?
Na 100%, codziennie ma do czynienia z celnikami USA i Kanady.
Im zapala się czerwona lampka jak:
- nie masz biletu na powrót
- nerwowo się zachowujesz
- ilość bagażu jest nie adekwatna do długości pobytu
- masz ze sobą swoje dyplomy, CVs etc
- mogą w czasie rutynowej kontroli sprawdzić twój telefon i nie myśl, że nie
@Szkodnik1: W usa chyba zawsze cie zapytaja gdzie sie zatrzymasz. Chca wiedziec ze ogarnales sobie nocleg. Kolega jest oficerem TSA na JFK. To tacy sami ludzie jak my. I tak samo jak my potrafia rozpoznac czy ktos sie stresuje bo klamie lub wyglada na goscia ktory przyjechal popracowac na budowie. Najlepiej nie traktowac drugiego czlowieka jakby byl glupszy od nas.
Reszta tak jak napisales, bilet powrotny, kasa na wakacje itd.
@cerbera Masz rację, zawsze pytają przy wjeździe na paszportach gdzie muszą pobrać odciski palców i wbijają to w systemie - miasto/stan.
Bardziej wyczuleni na stres/kłamstwa, ale bardzo spoko ludzie, można razem konie kraść.