Wpis z mikrobloga

Wykop w pigułce. Wczoraj dodałem znalezisko pt. "Będą nas karmić robakami? Czy robaki to mięso? Dobre źródło żelaza?" Znalezisko ciekawe, bo jest omówieniem medycznych i biologicznych aspektów spożywania insektów. Autor kanału posiada kierunkowe wykształcenie i omawia plusy i minusy.

Opis znaleziska brzmiał:

Czy owady są lepszym źródłem żelaza niż mięso - podroby i tusza? To zależy. Pod względem ilościowym mogą go zawierać nieco więcej niż np. drób i wieprzowina lub wołowina, ale kwestia dotycząca jego wchłanialności i biodostępności już może wzbudzać pewne wątpliwości.


A co robią wykopki? Bez oglądania krytykują i zamykają się na naukę. I kto tu jest foliarzem? xD

Notatka o autorze kanału:

Patryk Nowak – diagnosta laboratoryjny, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytetu Medycznego) na kierunku analityka medyczna. Studia ukończył z wyróżnieniem. Od 2010 roku pracuje w Zakładzie Patomorfologii i Cytologii Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Interesuje się analityką medyczną, zdrowiem człowieka i czynnikami, które na nie wpływają, w tym żywieniem. Ufa nauce. Popiera szczepienia, nie kontestuje żywności GMO, nie boi się technologii Wi-Fi czy 5G. Wierzy w dowody oparte na faktach. Od 2015 roku prowadzi na YouTubie kanał edukacyjny Pod Mikroskopem.


#wykop #bekazlewactwa #foliarze #nauka #gruparatowaniapoziomu
L3stko - Wykop w pigułce. Wczoraj dodałem znalezisko pt. "Będą nas karmić robakami? C...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-12 o 11.48.54

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Będą nas karmić robakami?


@L3stko: naprawdę nie rozumiesz, że zrobiłeś clickbait?! I jeszcze dziwisz się, że ludzie zakopują?! Nie widziałem, ale za taki prowokacyjny, clickbaitowy tytuł sam bym zakopał. I jeszcze to sobie w głowie racjonalizujesz, tłumaczysz rzekomym foliaratwem innych ludzi. Umysł ludzki jest niesamowity w kreatywnym radzeniu sobie z krytyką. Poczytaj sobie o prawie nagłówków Betteridge'a.

EDIT: widzę że to autor nagrania zrobił ten clickbait. O ile cenię "Pod
  • Odpowiedz