Wpis z mikrobloga

Siemanko, mam dość konkretne pytanie do pracowników sądów, chodzi mi o pewien aspekt pracy w sekretariacie sądu, przychodzi poczta do konkretnego sędziego i jako pracownik podkładasz pocztę, ale które akta po podłożeniu poczty przedstawiasz sędziemu? no bo w poczcie są różnie rzeczy począwszy od awiza, potwierdzeń odbioru, czy jakiś dowodów zapłaty.

#sad #prawo #sady #sedzia #wymiarsprawiedliwosci
  • 8
@sberatel jak przychodzi od kierownika wydziału poczta do asystenta sędziego to przychodzi np awizo czy inne pismo i wtedy to wspinasz do akt sądowych, tylko które się pokazuje siedziemu, a które tylko się wpina do akt i akta do szafy
@Perke nie wiem czy dobrze rozumiem o co Ci chodzi, ale zazwyczaj wygląda to tak: poczta wpływa do wydziału. Kierownik rozdziela pocztę na poszczególne referaty i przekazuje protokolantowi. Jeżeli korespondencja wymaga podjęcia decyzji, albo zawiera jakieś informacje przedkłada się ją sędziemu do wydania zarządzenia. W większości przypadków pisma są przedkładane, chociażby po to żeby Sędzia zapoznał się z pismem i zdecydował czy coś trzeba wykonać czy wystarczy dołączyć do akt. Jeżeli są
@aprile dobra mam kolejne pytanie, oględziny, co robię jako pracownik sekretariatu? mam pisać tylko protokół? to jest jakaś kartka? czy jakis konkretny dokument, co się zapisuje czy to sędzia mówi? itd
@Perke wszystko zależy od miejsca oględzin. Ale tak, zazwyczaj pisze się na specjalnie przygotowanym protokole i pisze się ręcznie (chyba, że warunki pozwalają wziąć ze sobą służbowego laptopa). Zazwyczaj zapisuje się to, co dyktuje Sędzia