Wpis z mikrobloga

Witam, jakiś czas temu kupiłem sobie #hogwartslegacy na steam i ze względu na dosyć stare podzespoły tj. i7-9750H, 8GB RAM oraz GTX 1660ti na pokładzie, gra momentami chodzi płynnie ale czasami dostaje okropnych lagów. Odłożyłem temat grania, bo nie chcę się denerwować i planuję dokupić trochę RAM, ale trafiłem w międzyczasie na temat #denuvo i zastanawiam się czy istnieje możliwość połączenia cracka z oryginalną wersją gry ze steam. Podobno wywalenie denuvo z Hogwarts Legacy zwiększa FPS i gra przestaje tak lagować. Ktoś ma jakieś info na ten temat? #pcmasterrace #harrypotter
  • 10
@radziej: na reddicie był jakiś wątek ze zmiana wartości w plikach .ini, próbowałeś tego? no i są mody na wydajność też. No i dołożenie ramu to faktycznie dobra opcja, jak mi się gierka zbugowała to jak ją zamykałem w taskmgr to miała właśnie 8 gb ramu zaalokowane. :D
@10129: dzięki za podpowiedź, nie znałem moda na wydajność. Zaraz poszukam :) Dzięki :)
@Marcines: taki mam plan, ale jeśli jest jakiś mod na wydajność to faktycznie zacznę od tego a RAM może jeszcze zboostuje całość :)
@bb-8: nie zmieniałem ani wartości plików ini ani nie znam moda. Zabieram się za szukanie i może faktycznie uda się coś pograć. Kupiłem przed premierą, odpaliłem na chwilę i musiałem odpuścić, bo
@radziej: nie musisz szukać, o tego chodzi. https://www.nexusmods.com/hogwartslegacy/mods/69

tam jest parę opcji do wybrania i musisz sprawdzić która najlepiej u Ciebie działa, pewnie któraś starsza bo one są na starsze grafiki bardziej: mozę zadna.

ramu faktycznie by się przydało do 8 dokupić, ta gra mi zajmuje cały a mam 16GB, podobno ma problemy z zarządzaniem ramem. można próbować programu do opróżniania ramu automatycznie jak 80% jest zapełnione, ale przy 8 to...
@10129: tak tak, właśnie jestem w trakcie instalacji ascendio. Znalazłem instrukcję wideo na youtube. Super, już się nie mogę doczekać. W razie czego posprawdzam też resztę podpowiadajek :) Jeszcze raz dzięki!
@guest: o hui xD