Wpis z mikrobloga

Co zrobić jak pracodawca nie wysłał PIT-11?
Na początku stycznia 2022 zacząłem, pracę na umowę zlecenie na miesiąc, potem przez kilka miesięcy u tego samego pracodawcy na umowie o pracę na minimalną. Potem wyjechałem za granicę. Niby do 26 roku życia jestem zwolniony z płacenia podatku PIT i z tego co wyczytałem zeznania też nie muszę składać bo urząd skarbowy na podstawie PIT-11 sam stworzy zeznanie. Tylko no właśnie PIT 11 nie dostałem, pracodawca nie odbiera telefonu, a na stronie https://epit.podatki.gov.pl/yourpit/current też mi żadnego PITu wysłanego przez pracodawcę nie pokazuje. Prawdę powiedziawszy nie chcę mi się teraz wykłócać z pracodawcą o ten PIT więc pytanie czy mogę sprawę olać czy skarbówka zrobi mi z tego problem?
#pit #podatki
  • 4
@Rudinji: w której zakładce? właśnie patrzę na profilu zaufanym i nie mogę znaleźć tego PITu od pracodawcy. wchodzę usługi> e-pit i w żadnej zakładce nie ma żadnego dokumentu a w biężących dokumentach jest napisane, że płatnik nie wysłał żadnego zeznania.

kończąc na mandatach.


@Rudinji: za to znalazłem swój mandat za prędkość wystawiony podczas wykonywania pracy dla tegoż właśnie pracodawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)