Wpis z mikrobloga

Cześć, czy jest tu jakaś osoba chętna porozmawiać i wytłumaczyć mi trochę nt. układu wydechowego? Tj. myślę nad montażem, dostałem parę opcji, ale totalnie się na tym nie znam i chciałbym odpowiedzi z wiedzy praktycznej nie internetowej. Czy założenie samego downpipe ma sens, czym różni się cały układ wydechowy od tylko układu końcowego i ewentualnie co zrobić aby poprawić "tylko" dźwięk auta, a co zrobić żeby dołożyć trochę mocy.
#motoryzacja
  • 3
@Kacbar5 Po downpipe wnioskuję że silnik turbo.
W takim wypadku nie ma filozofii, układ ma zapewnić jak najbardziej swobodne odprowadzanie spalin, w uproszczeniu- jak najmniej tłumików, kolanek, wskazana prosta rura ( ͡º ͜ʖ͡º)
Za to w silniku wolnossącym dobry układ wydechowy to już jest sztuka, najbliżej temu do silników dwusuwowych gdzie trzeba wyliczyć odpowiednie katy, długości żeby wytworzyć odpowiednie zawirowania spalin, "wysysanie" spalin, różne cuda na kiju
@Kacbar5:

Czy założenie samego downpipe ma sens,


Oczywiście mocy przybędzie. Tylko wywalasz kata wtedy, nie ma co spalin blokować o przegląd będzie ciężko.

czym różni się cały układ wydechowy od tylko układu końcowego


Cały układ wydechowy to wszystko co na zdjęciu. Końcowy to ostatnia jego część, te rurki co już przez zderzak przechodzą.

ewentualnie co zrobić aby poprawić "tylko" dźwięk auta


Na to nie ma recepty zacznij od wywalenia kata już
Pobierz trzaichlac69 - @Kacbar5: 
Czy założenie samego downpipe ma sens,

Oczywiście mocy prz...
źródło: uk%C5%82ad%20wydechowy%20obrazek