Wpis z mikrobloga

jak się nauczyć dobrze bendow i vibrato na gitarze? macie jakieś filmiki do polecenia? mogą być po angielsku. Okropnie mi to wychodzi, do bendów to mam wrażenie że nawet nie mam tyle siły w palcach żeby tak podciągnąć tą strunę XD albo zahaczam o jakąś inną albo wjeżdżam pod tą wyższą, no dramat xD z vibrato to sam palec mi chodzi jakby chciał a nie mógł, a to chyba ruch z nadgarstka powinien wychodzić? Chciałam jakichś solówek zacząć się uczyć ale mam taki problem z tymi dwiema rzeczami że to nigdy nie będzie brzmiało dobrze dopóki tego nie ogarnę prawidlowo
#gitara #gitaraelektryczna #muzyka ()
  • 13
@laventel:
1) Steve Vai w którymś ze swoich streamów mówił, że jak dopiero zaczynał, to godzinę dziennie ćwiczył samo podciąganie na sucho. Jeśli utalentowany wirtuoz tyle potrzebował, to musisz się uzbroić w cierpliwość, to nie przychodzi to od razu.

2) Każdy ma trochę inną dłoń, inne rozmiary, inną mobilność stawów itd. Są pewne kryteria techniki, które powinny być spełnione, ale nie da się 1 do 1 przekazać dokładnego ustawienia palców. To
@Mirko_z_Przypadku skad czerpiecie wiedzę na takie tematy xd dostałam gitarę od taty i jedyne co z nią robiłam to uczyłam się grać i nie mam pojęcia jak prawidłowo i dobrze wyglądają poszczególne elementy np progi ()
@laventel: Można w domu, robota na 30min, taśma malarska (żeby nakleić na podstrunnicę i ją zabezpieczyć między progami) i Micro-Mesh 6000 (kilkanaście złotych za fragment 8x15cm).
Niektórzy używają wełny stalowej bo tania, ale jej opiłki mogą wleźć w przetworniki (przyciągnięte przez magnes), nie polecam.

Ale jeśli są solidnie zjechane te progi, to niestety szlif kosztuje u lutnika. Też pytanie co to za gitara jest i czy warto.

Jeszcze co do podciągania,
GhostTrick - @laventel: Można w domu, robota na 30min, taśma malarska (żeby nakleić n...
@GhostTrick dziękuję jeszcze raz!! co do gitary to nie opłaca się w nią inwestować raczej xD to jakaś podróbka ibaneza, tata kupił od kumpla z pracy za jakieś 3 stówki kilka lat temu xD może sobie kupie coś lepszego ale gram mocno hobbystycznie więc póki co jest jak jest ¯_(ツ)_/¯
@laventel: pooglądaj sobie techniki bendow I vibrato na YT, nie robisz tego siłą palcy tylko nadgarstkiem. U mnie obie te techniki zaczęły dopiero wchodzić bo wymianie humbuckera bo staty okazał się bardzo lipny