Wpis z mikrobloga

Chcialem napisać temat na forum pokonajlysienie.com ale od dwóch dni nie mogę założyć konta bo nie przychodzi mi mail aktywacyjny.

Mam prawie 27 lat i jakiś czas temu (jakoś rok temu) zauważyłem, że wypadają mi włosy. Poszedłem do trychologa i dostałem dwie wcierki: alopexy oraz alpicort. Po kilku miesiącach widziałem poprawy, ale około dwa miesiące temu problem powrócił ze zdwojoną siłą. Wrzucam zdjęcia: https://gyazo.com/260bd9c38a58d98806264b2e964cedcd
Do tej pory regularnie oddawałem krew i wyniki badań zawsze miałem idealne. Ćwiczę na siłowni 2-3 razy w tygodniu, odżywiam się bardzo zdrowo i dodatkowo od kilku lat nie palę już papierosów.
Moje pytania: 
- pchać się w finasteryd?
- czy istnieją różne rodzaje finasterydu? na jakiej zasadzie działa jego "dzielenie"?
- iść po recepte do dermatologa i stosować się do jego wytycznych jeśli chodzi o dawkowanie czy brać recepte z receptomatu i stosować dawkę polecaną na tym forum?

PS. Wiem, że jak zacznę brać finasteryd to będę musiał zrezygnować z oddawania krwi. 
#lysienie #finasteryd #dermatologia #wlosy #minoxidil
  • 6
@konradduzek: Bierz recepte na fina i jak chcesz miec mniej sajdow a dalej wysoka skutecznosc to dawka 0.25-0.5mg, nie ma sensu 1mg. Wcierki #!$%@? daja a Alopexy nie hamuje wypadania tylko przyczynia sie do odrostu. Nie ma sensu uzywac alopexy bez zahamowania lysienia. Also standardowo trycholodzy to scam.
@konradduzek Jeszcze nie ma tragedii ale walcz o włosy. Ja w Twoim wieku po raz pierwszy opitoliłem łeb na łyso bo juz nie było czego ratować i o ile się do tego przyzwyczaiłem to już nie ten sam standard życia co wcześniej.
@konradduzek: MINIMALNY research nie boli serio XD
ale niech ci będzie walisz fina po 1mg codziennie i tyle nie ma tu większej filozofii, tabsy mają po 1mg więc połykasz tabletke i tyle. nie ma czegos takiego jak rozne rodzaje finasterydu XD. co do cięcia tabsów to jak zadajesz takie pytania to lepiej się w to nie baw bo cię przerośnie i zrobisz se krzywde
@konradduzek: Bierz najtańszego Fina ( Finapil, jakoś 45 zł za pudełko) i po prostu łykaj jedną tabletkę codziennie po wstaniu z łóżka. Najprostsze a jedynie najbardziej skuteczne rozwiązanie. Robię tak od 3 lat i problem totalnie zażegnany.