Wpis z mikrobloga

Ktoś wie czy leki na choresterol bierze się do końca życia czy nie bo czytam różne opinie? Jeżeli w wieku 25 lat specjalista który zleciał badanie krwi zaleca pójście do rodzinnego po leki na choresterol, to jeśli w tym czasie zmienię dietę, pójdę znowu do psychiatry na terapię żeby tyle się nie stresować, to jak za dwa miesiące np. zrobię badania i wyniki będą lepsze to nadal będę musiał je brać czy będzie można je odstawić? Wiem że wypok to nie lekarz ale może jest ktoś kto miał podobnie i może mógłby się podzielić doświadczeniami.
#przegryw #zdrowie #dieta #kiciochpyta #pytanie
  • 3
@423frewq4f23: takie leki to droga na skróty o ile nie jest to jakiś kosmiczny wynik lub inny specyficzny przypadek. Lepiej jest najpierw wdrożyć zdrowe nawyki w jedzeniu i aktywność fizyczną. Ja może takiego przypadku nie miałem ale mój tato już tak, miał wysoki cholesterol, wprowadził dietę, przestał pić piwko i inne banały i wyniki mu bardzo się poprawiły.
@423frewq4f23: Zasadniczo tak, jak już raz władujesz się w satyny to musisz brać je do końca życia, dlatego najlepsza droga w tak młodym wieku, to zmiana diety na stałe oraz nawyków czyli np dodanie sportu. Sam miałem cholesterol wywalony w kosmos, po zmianie diety i nawyków mam ideolo