Wpis z mikrobloga

Szukam aplikacji, która zamienia telefon w kamerkę do PC. Wiem, że takich aplikacji jest cała masa, dlatego mam pewne warunki:
1. Maksymalne wykorzystanie możliwości telefonu - nagrywanie (a raczej streamowanie do PC) min. 4k/30fps, a najlepiej z pełnymi możliwościami telefonu (4k/60fps)
2. Współpracuje z OBS
3. Działa po USB, żeby zmaksymalizować jakość i zminimalizować opóźnienia
4. może być płatna, byle nie w subskrypcji

Mam DroidCam X, ale on pozwala tylko na 1080p, a niestety, ale tym razem musi być 4k

#android #telefony #aplikacjemobilne #obs #streaming
  • 4
@Cointreau: Na szybko przetestowałem i wydaje się ok, jednak nie wiem co, ale coś nie daje rady ;-) Albo telefon albo komp... Bo lagi straszne przy 4k. Co ciekawe - iriun działa z minimalnym opóźnieniem. Ale na pewno jest to kwestia kompresji, bo z iriun'a ciężko przeczytać przez kamerkę wydrukowaną kartkę, przez ivcam zdecydowanie lepiej, ale... z lagami. Trzeba będzie potestować na docelowym sprzęcie :-) Ale dzięki za podpowiedź!
@husky83: poleciłem bo nie mam właśnie żadnego laga, nawet powiem że -na starym telefonie kilkuletnim odpalałem 4k i nie było problemu ani po wifi ani po kablu a konkuter mam zwyczajny zupełnie
@Cointreau: Testowałem po kablu zestaw One plus nord 2 + PC z Ryzenem 2700U, ale też drugi zestaw - Nord 2 i Mi 11 SE z laptopem z i5 6gen (nie pamiętam jaki dokładnie) + gf1650... I w obydwóch przypadkach 4k muliło..

Działało dobrze dopiero w konfiguracji Nord 2 + PC: Ryzen 5700x, wtedy 4k miało minimalnego laga (jakieś 0.2s), ale bez przycinek... Wszystkie testy robione na kablu usb, który ogarnia