Wpis z mikrobloga

Potrzebuję bramy tymczasowej lub innego "otwieranego" ogrodzenia posesji na czas remontu domu.

Mam bardzo stare ogrodzenie z wąską bramą, która jeszcze nie do końca się otwiera przez stojące obok drzewo, więc spodziewam się problemów z wjazdem czegokolwiek większego. Dlatego chcę się pozbyć obu skrzydeł bramy (2.5m) oraz słupka pomiędzy nią a furtką (furtka wisi na kolejnym słupku), a w to miejsce wstawić jedno długie skrzydło otwierane przeciwnie niż furtka, dzięki czemu po otworzeniu obu będę miał wjazd o szerokości ok. 3.5m.

Pytanie: co na miejsce bramy? Na chwilę obecną chodzi mi po głowie takie coś ze zdjęcia (jedno przęsło), ale może są jakieś lepsze rozwiązania?

Siatka odpada, bo musiałbym ją zahaczyć o furtkę, i ściągać za każdym razem, kiedy będę otwierał furtkę.

(docelowo będę robić nowe ogrodzenie, ale nie chcę tego robić zanim nie skończę remontu - raz, bo obawiam się uszkodzeń, a dwa, zwyczajnie mi teraz szkoda na to kasy)

#budujzwykopem #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: image;s=1000x700
  • 5
@Regis86: Nie kombinuj, kup sobie siatkę leśną przyczep do słupków i po prostu zdejmuj z jednego słupka jak potrzebujesz otworzyć. Jak koniecznie nie chcesz przyczepiać do furtki to wkop sobie stempel budowlany i do niego doczepiaj. Albo zwyczajnie nie pozbywaj się słupka od bramy.
Albo zwyczajnie nie pozbywaj się słupka od bramy.


@lobo: Być może nie wyjaśniłem tego dostatecznie dobrze, ale usunięcie tego słupka (i poszerzenie dzięki temu szerokości wjazdu na posesję z 2.5 do ok. 3.5 metra) jest głównym celem tej operacji. Po prostu obecnie nie dość, że jest dość wąsko, to jeszcze przez nie do końca otwierające się skrzydło bramy dość cięż ko się tam manewruje. Bez usuwania słupka by było trochę lepiej,