Wpis z mikrobloga

Srebrny zerg potrzebuje rady do ZvT.

Marudery, o dziwo, ostatnio sprawiają mi problemy. Dla przykładu 2 gry.

a) Habitation Station. Late game, u mnie ultra/ ling/ bling/ infestor + kilka hydr, spire stoi nieużywany na wszelki wypadek (3/3 melee armor w drodze, range 0) . Terran na marine/ medivac/ tank. Mam swoją połowę mapy, wróg 3 bazy (w tym złoto) czwartą niszczę co chwile. Jestem pewien, że przeciwnik jedzie już na oparach gdy remaksuje się na maruderach/ medivacach + troche marinsów (elegancko otoczonych grubaskami). Fungale i ultry zostały rozjechane, spróbowałem remaks na mass muta => fial.

Co Waszym zdaniem powinienem zrobić? Powinienem się w niego wbić po ostatnim trejdzie? Wytechowac wcześniej do gglordów?

b) Początek gry, chyba na daedalus point. Wyscoutowałem (suicide overlord ok 5-6 min), że idzie w raxxy więc ling/bling z mojej strony. On na 1 bazie, ja właśnie zająłem 3. Ok. 9-10 minuty wysypał się maruderami + 3-4 marinsów. Ling/bling się odbił. Powinienem zaczekać z 3 bazą i robić więcej lingów?

Jednostka którą zawsze uważałem jedynie za dodatek zaczyna mnie przerażać :o

#sc2
  • 8
  • Odpowiedz
@losiu888: Dziwna kompozycja Ci wyszła, która to już minuta była?

Raczej w srebrze staraj się grać standardowe buildy czyli ling, banel, muta, albo roach, hydra i nie czekaj do ostatniej chwili gdy masz 200/200 supply. Zarówno w 1 jak i 2 masz kontrę na marudery (lingi i hydry).

Co do drugiej sytuacji, to scoutuj czy przeciwnik ma expe, jeżeli nie ma to 3 baza Ci jest zbędna bo wiadomo że
  • Odpowiedz
@Strzalka:

scouting: Drone scout na 13 supply (wziął gaz? buduje raxxy w bazie? pusto=> CC first? czy proxy?).

Suicide overlord ok 5-6 min (stawia raxxy czy factory? + jakie jednostki już ma.
  • Odpowiedz
@losiu888: a) Ciężko cos poradzić, kompozycja marzenie (gdyby hydry miały upy), no i ciężko określić czemu wtopiłeś, ale zremaksować się na tym samym powinieneś (nie twierdzę że remaxy na full muta to tylko w ZvP, ZvT jak najbardziej również, ale gdy już naprawdę wymęczysz terrka, że praktycznie same marudery/siege tłucze/ew jakis air)

Ale ogólnie: Nigdy nie licz na to że Terran jedzie na oparach, zdarza się to, ale nigdy wtedy
  • Odpowiedz