Wpis z mikrobloga

Czy na monitorze 2560x1440 27, wyraźnie widać że textury i obiekty w grach są bardziej ostre, a niż na FullHD? I mogę sobie zawsze zmniejszczyć rozdzielczość gry na rozdzielczość FullHD dla swoich własnych potrzeb?
#pytanie #pcmasterrace #monitory
  • 4
@Heexi:
Pierwszy punkt.
Tu bardziej istotne jest ppi, czyli upakowanie pikseli na cal https://www.calculatorsoup.com/calculators/technology/ppi-calculator.php. Dla 4k w 32calach masz 132ppi, i to już powoduje sporą różnicę w ostrości obrazu. Między 1080p a 1440p przeskok stanie się trochę mniej widoczny, ale będzie.
Drugi punkt.
To zależy. W sterownikach nvidii/amd dla ustawień monitora jest coś takiego integer scaling. To pozwala na w miarę znośne ustawienie niższych rozdzielczości, pod warunkiem że piksele się ładnie
wyraźnie widać że textury i obiekty w grach są bardziej ostre, a niż na FullHD?


@Heexi: Tak

I mogę sobie zawsze zmniejszczyć rozdzielczość gry na rozdzielczość FullHD dla swoich własnych potrzeb?


Nie wolno.

Dla 4k w 32calach masz 132ppi, i to już powoduje sporą różnicę w ostrości obrazu. Między 1080p a 1440p przeskok stanie się trochę mniej widoczny, ale będzie.


@mesje_labul: szczerze mówiąc bardziej odczułem skok jakości przesiadając się z
I mogę sobie zawsze zmniejszczyć rozdzielczość gry na rozdzielczość FullHD dla swoich własnych potrzeb?


@Heexi: Nie bo FHD się źle skaluje z QHD, będziesz miał srakę na ekranie.
@Heexi: Dla mnie 2k na 27 jest rozmazane xD A ta druga opcja to już masakra.

Za każdym razem grafika będzie ładniejsza na większej gęstości pixeli na ratunek DLSS.
4k w dlss jest zawsze ładniejsze niż natywne 2k.