Wpis z mikrobloga

Mam przed sobą okropne zadanie, muszę kupić auto, a niestety totalnie nie wiem jak się za to zabrać. W internecie jest od zasrania informacji na temat kupna, ale odczuwam już przesyt tych informacji, często sobie zaprzeczają a sam nie potrafię wyodrębnić wartościowych informacji. Stąd kilka moich pytań.

1. Jaki typ/model auta warto rozpatrzeć. Zależy mi tylko na tym żeby był ekonomiczny w utrzymaniu, łatwy do naprawy. Osiągi i wygląd w ogóle mnie nie interesuje. Z dodatków zależy mi tylko na klimie.

2. Ile pieniędzy trzeba rozsądnie przeznaczyć.

3. Mieszkam przy granicy polsko-niemieckiej. W jakim kraju lepiej szukać auta.

4. Czy brac pod uwagę handlarzy czy najlepiej od prywatnych osób.

5. Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu

#auto #motoryzacja #pytanie #kupnoauta #kupnosamochodu
  • 4
  • Odpowiedz
@Haczinson: jak sie nie znasz to przy poszukiwaniu ogranicz sie do samochodow od pierwszych wlascicieli sprzedawanych bezposrednio przez nich
Oszczedzi ci to mase problemow
  • Odpowiedz
@Haczinson: w twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego auta z najdłuższą dostępną gwarancją.
Alternatywą jest zakup używanego w polskim salonie. Nie bierz pod uwagę auta z ogłoszenia. Wystrzegaj się aut w okazyjnej cenie, nikt nie sprzedaje dobrego auta w okazyjnej cenie. W obecnej sytuacji rynkowej samochodów używanych nie ma takiej potrzeby. alternatywą jest zakup w Niemczech, tylko nie od turka albo murzyna. Pewnie będzie drożej ale większa szansa na to,
  • Odpowiedz
@Haczinson: Ja bym w Polsce szukał, z niemiec to się uszkodzone co najwyżej opłaca brać, ale często też wychodzi drożej albo tak samo jakby kupić w Polsce gotowy samochód, a przy okazji dużo więcej papierów formalności do załatwiania. Najprościej Ci będzie kupić w Polsce na miejscu.

Reszta to zależy do czego potrzebujesz samochodu, ile będziesz jeździł jak będziesz jeździł itd. Jak zależy Ci na klimie no to logiczne że sprawdzasz czy
  • Odpowiedz