Wpis z mikrobloga

Nęka mnie sprzedawca t-mobile i przypomina że w maju kończy mi się umowa. Zwodzę go mówiąc że muszę się rozeznać co oferuje konkurencja. Krzywda mi się w tej sieci nie dzieje i chciałbym u nich zostać z dwoma numerami w abonamencie, ale na dobrych warunkach. Dostałem ofertę 80 zł za dwa numery i 30 GB internetu w każdym. To na obecne czasy spoko propozycja? Gość oczywiście mówi że zaraz będą podwyżki i trzeba się decydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wyglądają wasze efekty negocjacji? Co można teraz ugrać?

#tmobile #orange #play #internet #siecikomorkowe #telefonykomorkowe
  • 21
@Pawelex: z samymi numerami niewiele ugrasz, od lat najwięcej ugrywa się na konwergencji i jeszcze z dwa lata temu największe zniżki dało radę wyłapać w Orange (jeśli miałeś jakaś stacjonarke) dzisiaj nie śledzę.
Druga rzecz, że konsultant z którym rozmawiasz na 99% nie ma mocy przyznania Ci jakiejkolwiek dodatkowej zniżki. Taka moc ma tylko dział utrzymania klienta czyli jeśli Ci się chce składasz papier, że zamykasz obydwa numery i oni zadzwonią
Ale zasięg to xd


@epll: właśnie o to chodzi. W tmobile w każdej dziurze łapie zasięg, choćby mały. Mam znajomych w pracy i prywatnie którzy siedzą w play i w galeriach gubią internet. Mi się nigdy nie zdarzyło
z samymi numerami niewiele ugrasz, od lat najwięcej ugrywa się na konwergencji


@Kremufka2137: mam poza t-mobile tylko internet stacjonarny w UPC, więc naturalnym wyborem byłby play, ale zasięgi...

Gość który do mnie dzwoni siedzi w punkcie w galerii
@Pawelex: no to on może zaoferować jeszcze mniej. Jeśli już załatwiac jakiekolwiek umowy to tylko przez konsultanta telefonicznego, rozmowę masz nagrywaną, masz 14 dni na wycofanie się z niej, papiery przywiezie kurier, same plusy. I masz ten 1% szansy, że przypadkiem gadasz z kimś kto może Ci coś jeszcze dorzucić.
Gość z galerii może Ci obiecywać gruszki na wierzbie, jak będziesz reklamował najwyżej powie, że źle zrozumiałeś. Typ na linii odpowiada
@Pawelex: Podstawą dobrej oferty to wypowiedzenie obecnej umowy. Nagle okazuje się, że to co wcześniej chciałeś dostać jest możliwe do zaoferowania. Oferty utrzymaniowe możesz przestudiować na forum telepolis.
@Pawelex: zalezy czego szukasz orange ma ujowe pokrycie sygnalem, ale jak masz swiatlowod pociagniety to masz wszystko z 1 firmy.
plus ma najwiecej nadajnikow ale w porownaniu do np z 5 lat temu to siec dostala zadyszki jesli chodzi o internet.
a play to takie pol na pol, sam play ma ujowe oferty ale sieci pokrewne jak mobile vikings(najwieksze pakiety neta).
zalezy gdzie mieszkasz i w co celujesz infrastruktura jest naprawde
@Pawelex: elo to zależy jaki masz zasięg i ile używasz internetu.

Ja miałem kilka lat temu, przez wiele lat orange abonament w wersji family (5 numerów) i wychodziło wtedy po 12 zł ale to się skończyło i przeszedłem na orange flex (bez umowy) , bo była tam opcja za 15 zł numer bez internetu dla mamy. Wtedy to najtaniej wychodziło.
Do marca było 25 zł za zwykły numer, teraz jest już
@Pawelex: Mi nie proponowali nic lepszego niż mam albo musiałbym wziąć dodatkowe usługi i troszeczkę więcej płacić. Więc nie podpisałem nowych umów T-mobile i Orange, dzwoniących przedstawicieli dodaje do spamu i trwa to już tak ponad rok czasu. Orange jest bardziej zdesperowane na podpisanie jakiejkolwiek umowy i posuwają się nawet do szantaży - ograniczyli prędkość internetu na jednym z numerów.
@Pawelex z chłopem z galerii nie ma co gadać, możliwe nawet że pracuję w tzw aps czyli francyzobiorcy który totalnie nic nie może zmienić w ofercie (dość słabej z resztą, porównaj np z nju). nie muszę mówić że nikt ze sprzedawców nie wie kiedy "będą podwyżki". jak chcesz negocjować go najlepiej złożyć wypowiedzenie i czekać. kiedyś na forum telepolis pisali co można ugrać, teraz nie wiem, sprawdź sobie.