Wpis z mikrobloga

Cześć, docieplenie elewacji... czy rzeczywiście będzie taka różnica między opcjami 1,2,3?
1. STYROPIAN FASADA 20cm TER TERMONIUM PLUS - lambda 0,031
2. STYROPIAN FASADA 20cm TER GALAXY GRAFIT - LAMBDA 0,033
3. STYROPIAN FASADA 20cm TER DALMATYŃCZYK PLUS lambda 0,040
Rzeczywiście ma sens dołożyć parę tys., różnica warta?
#budujzwykopem
  • 7
@bachus moim zdaniem żadna różnica. a jeśli już to groszowe sprawy dosłownie. ważne aby było dobrze zrobione np poizolowane szpary między płytami niż extra super lambda
@bachus: Zawsze jest sens, ja bym dawał 30 cm nawet, to jest coś co płacisz raz a zwraca się przez cały okres użytkowania obiektu.

Parę tysięcy złotych to jest nic w kontekście domu.
@bachus: sprzedawałem to i miałem fizycznie w rękach wszystkie te rodzaje i moim zdaniem jest kolosalna różnica. bazę czyli jakieś 70/80% ceny płacisz zawsze a resztę dopłacasz za jakość, a między galaxy a termonium plus jest duża różnica jakościowa w wykonaniu, dalmatyńczyk to niech sobie deweloperzy zamawiają, nie jest zły, ale w domu w którym mam mieszkać bym tego nie dał. jakbyś miał jakieś pytania to pisz
@Francesco123: bo to jest styropian o lambdzie 0,044. ja rozumiem, że przy 20cm grubości elewacji to i tak daje dobry opór dla zimna i barierę przed uciekaniem ciepła, ale osobiście wychodzę z założenia, że lepiej dopłacić te kilkanaście procent ceny bazowej i dostać styropian o lambdzie np. 0,031. do tego jakość wykonania - dalmatyńczyk jest bardzo lekki przez co jest podatniejszy na odkształcanie. nie jestem jakimś inżynierem ds. jakości materiałów budowlanych,