Wpis z mikrobloga

Hej Wykopowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami moją opinią na temat szkolnictwa w Polsce. W moim przekonaniu, polskie szkolnictwo potrzebuje pilnej reformy.

Od dawna mówi się o tym, że program nauczania jest przestarzały i nie odpowiada na potrzeby współczesnego świata. Nauczyciele często są zbyt obciążeni pracą, a szkoły nie mają odpowiednich środków finansowych na rozwój i modernizację.

Jednym z największych problemów jest także brak inwestycji w nauczanie umiejętności praktycznych i przedmiotów artystycznych, które są równie ważne co nauka matematyki czy języków obcych. Często zdarza się, że absolwenci szkół nie mają umiejętności praktycznych, które są potrzebne na rynku pracy.

Nasze dzieci i młodzież zasługują na lepsze wykształcenie, które pomoże im osiągnąć sukces w życiu. Dlatego apeluję do władz o szybką reformę szkolnictwa, która będzie uwzględniała potrzeby i oczekiwania naszej młodzieży.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach i do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat polskiego szkolnictwa. Dziękuję!

#szkolnictwo #szkola #gimbaza #techbaza #licbaza #czarnek
  • 5
@666maniek666: Wszystkie pilne reformy są nieprzemyślane.
Polska szkoła to rak, uczy rzeczy nieprzydatnych, materiału jest stanowczo za dużo (widzę po swoich dzieciach). Szkoła nie uczy myślenia ani niczego praktycznego (widzę po swoich współpracownikach).
Dodatkowo zawód nauczyciela nie jest szanowany i nie niesie żadnego prestiżu.
Moja żona jest nauczycielem. Naprawdę wolałbym żeby pracowała 40 godzin w tygodniu ale wtedy połowa zajęć dydaktycznych, reszta na całą otoczkę i papierologię i po 16 żadnych
@666maniek666: pierwsze primo: ten tekst może napisaleś dziś rano a może przekleiłeś z gazety sprzed 60 lat. Jest tak samo aktualny.
Drugie primo: reformy mają miejsce i czasami idą w dobrym kierunku: krajowe ramy kwalifikacji uporzodkowały masę spraw, tzw. "nowa" nowa matura to byl krok w dobrą stronę itd. itd.
ALE:
Trzecie primo: mają też miejsxe reformy nieudane albo niepotrzebne (likwidacja gimnazjow): Gowin rozdupcył polskie szkolnictwo wyższe na lata, Czarnek właśnie