Wpis z mikrobloga

#elektryka #remonty
Mireczki wytłumaczcie mi co mam robić bo się zaraz poddam. Mam w bloku z wielkiej płyty przyłącze 4kw. Uziemienie tylko w kuchni i łazience, nie zdziwiłbym się gdyby było do rur podłączone, gdzie pion był wymieniony na plastikowe.
Chcę mieć kuchenkę indukcyjną oraz uziemienie w gniazdkach.
Żeby nie rozwalać ścian, myślałem nad wykonaniem "zerowania" w gniazdkach, ale z tego co czytam muszę mieć typ instalacji tn-c. Dzwonię do taurona, oni mi mówią że nie wiedzą jaką mam instalację. Dzwonie do tauron dystrybucja, oni mówią że nie wiedzą i mam se wysłać pytanie w formularzu. Jak się dowiedzieć?
Drugie pytanie o kuchenkę indukcyjną. Czy dobrze rozumiem że wystarczy mi jedna faza z 10KW? Widzę że są kuchenki 4,6kW na jedną fazę. Mało kiedy używam więcej niż dwóch palników, a jak już to nie na pełnej mocy i tak.
Próbuję złożyć wniosek do taurona o zwiększenie mocy przyłączeniowej i oni wymagają karty danych technicznych oraz "dołącz oświadczenie o stanie technicznym instalacji (zi)" w którym też nie wiem co mam napisać. Skąd ja mogę mieć tę kartę danych technicznych? Przechodził ktoś kiedyś tę drogę? Co ja mam zrobić żeby mi dali 10KW. Elektryk który miałby modernizować instalację u mnie mówi żebym najpierw tauronowi wysłał wniosek i tylko powiedział że 10KW wystarczy.
  • 6