Wpis z mikrobloga

Tyle zostało z żółtej budki z pamiątkami, która stała po prawej stronie przed wjazdem do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej. Została zniszczona, oczywiście, przez Rosjan podczas okupacji tego terenu, jednak nie od razu - dopiero po około 10 dniach.

Tyle czasu zajęło im dostrzeżenie, że na budce jest kamera, która na żywo przekazuje obraz do Kijowa. Właściciel firmy już pierwszego dnia skontaktował się z Siłami Zbrojnymi Ukrainy dzięki czemu zaczęło się liczenie rosyjskich czołgów i pozostałych pojazdów jadących na Kijów. Dzięki tym działaniom obrońcy stolicy ze sporym wyprzedzeniem wiedzieli, co do nich jedzie i w jakiej ilości, dzięki czemu mogli lepiej przygotować się do odparcia ataków.

PS. Samego wjazdu do Strefy nie możemy Wam pokazać, ponieważ jest to punkt kontrolny objęty zakazem fotografowania. Nie wyrządzono tam jednak większych zniszczeń poza wybiciem szyb i wyłamaniem drzwi.

#czarnobyl #ukraina #wojna #napromieniowani
Sweet-Jesus - Tyle zostało z żółtej budki z pamiątkami, która stała po prawej stronie...

źródło: 332127401_3399935143604660_5592960892941265178_n

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: ależ dziwnie się na to patrzy jak się jeszcze półtora roku temu kupowało w tej budce jakieś #!$%@? na pamiątki podczas wyprawy na napromieniowanymi ( ͡° ʖ̯ ͡°) (tak, wiem, ci od szyba-tour, ale i tak gadżety to gadżety)
  • Odpowiedz
  • 0
@Luck_89: Teraz to cholera wie co będzie jak się wojna skończy. Jeśli wrócą wyprawy to bardzo prawdopodobne, że będzie to typowa szyba-tour. Dzisiaj nad ranem wróciliśmy z Ignalińskiej Elektrowni Jądrowej ale będąc tam doszły do nas informacje z Ukrainy, że minowana jest cała granica z Białorusią oraz Rosją. W tym również ten odcinek w Zonie. Tutaj mam złą nowinę bo jeśli planowałeś wejść na radar to niestety jest to już
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: niestety zdaję sobie z tego sprawę. Na Dugę niestety nie udało mi wejśc podczas pierwszej wyprawy (akurat pojawił się patrol). Chciałem się wybrać w przyszłości z wami na koleiną, aby dopełnić swe marzenie, ale w obecnej sytuacji też niestety sądzę że już nigdy nie będzie to pewnie możliwe. Ogólnie przez #!$%@? kacapów prawdopodobnie możliwość swobodnej ekspolarcji zony dla "turystów" została pogrzebana na zawsze ;( Nikt przecież nigdy tej całej
  • Odpowiedz
@Luck_89: idź pan w #!$%@?:( moje marzenie o przenocowaniu się w zonie, gdzies w namiocie przy ognisku poszło się #!$%@? bo się kacapom w dupach #!$%@?ło.
  • Odpowiedz
  • 1
@Luck_89: O oczyszczaniu całej Strefy z min można pomarzyć, tego nikt nie będzie robił bo to i tak "teren zamknięty". Tutaj sami saperzy się wypowiadali, że to byłaby robota zupełnie niepotrzebna i angażująca ogromne środki. Lepiej to wykorzystać na miejsca gdzie mogą wrócić ludzie. Jako taka swoboda może być na wsiach gdzie mieszkają samosioły np. Kupowate bo tam ruskich nie było, więc teren pod względem min jest czysty. W Prypeci
  • Odpowiedz