Wpis z mikrobloga

TL:DR - czy Putin zostanie zamordowany w zamachu stanu?

Dziadek Biden dał piękny znak tą wizytą w Kijowie. Że świat, USA, wszyscy wspierający Ukrainę, że oni teraz nie zrezygnują. Jak by to miało wyglądać? Tyle włożonych sił i środków, żeby ostatecznie wszystko poszło psu w dupę?

Amerykańskie, europejskie elity - oni poradzą sobie z "banem" na przyjazd do Rosji. Zachód poradzi sobie bez firm i produktów z Rosji.

Ale jak z takim banem poradzą sobie oligarchowie i ich córeczki, które wybierają do prywatnych uczelni w Kalifornii czy na Florydzie. Firmy zachodnie - auta, art. spożywcze, sprzęt komputerowy, no wszystko. Życie nie takie fajne bez tego.

Jestem tylko obserwatorem tego co się dzieje, ale myślę i mam nadzieję, że właśnie wygląda to tak, że Putinowi zaczyna pękać lód pod śmierdzącymi onucami. Rok wojny z Ukrainą? Dla oligarchów zapewne to do zniesienia, ale wizja wieloletniego konfliktu z CAŁYM zachodem, to może już im się nie uśmiechać.

Myślę, że każdy dzień bez znaczących sukcesów wojsk Fiutina przybliża nas do momentu, że dojdzie tam do jakiegoś zamachu stanu i chłop skończy jak Kaddafi. Tak z kolei taki piękny na zdjęciach Google. Zupełnie inaczej wyglądał gdy w pół żywego ciągnęli go jak ostatnie ścierwo. Sobie i Wam życzę podobnego widoku tym razem z Władimirowiczem w roli głównej.

A teraz scrolluj dalej, tylko sobie tak dywaguję.

#wojna #ukraina #rosja #swiat #polityka
  • 2
@OnKujajor91: raczej grają na przeczekanie aż karzeł umrze - okazyjne wypadanie przez okno trzyma dyscyplinę, poza tym to nie jest system oligarchiczny jak za Jelcyna roku tylko feudalny. Krasnal bunkrowy nadaje i odbiera tytuły on samodzierżawca ruskich włości
@OnKujajor91: Też na to liczyłem, ale niestety na tym jak rozgrywać Kreml i Rosjan to się ten #!$%@? jednak zna. Do tego by ludzie masowo wychodzili na ulicę jest bardzo daleko, nie stanie się się to bez solidnej biedy na poziomie lat 90. A taką wywołać tam trudno bo jednak produkcje podstawowych rzeczy to Rosja ogarnia. Bez powszechnego niezadowolenia z kolei ciężko o spiski oligarchów, bo boją się że ich potem