Wpis z mikrobloga

Ktoś używa zewnętrznego monitora z Macbookiem M1? Mam teraz della 27 cali 1440p podłączonego przez hdmi - no i jest lipa. Kolory słabe i czcionki rozmyte, ustawianie przez BetterDisplay tylko częściowo pomaga. Myślałem nad upgrade do jakiegoś 4k 32 cale. Czy w takiej konfiguracji będzie lepiej? Czy macie jakiś konkretny monitor, którego używacie i jesteście zadowoleni?
#apple #monitory #macbook #programowanie
  • 12
Ktoś używa zewnętrznego monitora z Macbookiem M1? Mam teraz della 27 cali 1440p podłączonego przez hdmi - no i jest lipa. Kolory słabe i czcionki rozmyte, ustawianie przez BetterDisplay tylko częściowo pomaga. Myślałem nad upgrade do jakiegoś 4k 32 cale. Czy w takiej konfiguracji będzie lepiej? Czy macie jakiś konkretny monitor, którego używacie i jesteście zadowoleni?


@replikator: może kabel lipny? uszkodzony albo nie ogarnia takich rozdziałek
@hadwao93: wcześniej używałem U2718Q i też był spoko (oprócz braku usb-c), przy większej przekątnej oprócz mniejszego ppi jest jakaś spora różnica w skalowaniu? Bo nie dostrzegłem przy zmianie
generalnie hgmi lubi sprawiac problemy przy wyzszych rozdzielczosciach , jedynie super dziala DP, ale nie jest tak popularne jak hdmi i monitor moze go nie miec, przejsciowki z usb c kosztuja grosze 30zl_ uzywam 27cali 2560 x 1440 jest super na DP, ale od czasu trzeba wyjac i wlozyc wtyczke bo gubi rozdzielczosc
@replikator: a co do kolorow u mnie po podpieciu monitora mac os sciaga sobie nie wiem skad profil kolorystyczny ktory ma w nazwie model tego monitora, kolory plowieja, pomaga przypisanie domyslnego profilu sRGB
@replikator: chodzi oto że Apple w pewnym momencie wyłączyło antyaliasing dla członek i wszystko co nie ma odpowiednich proporcji (PPI panie Ferdku) będzie wyglądać jak gówno

24 cale i 1080p siedzi git
Ale 27 i 1440p już jest słabe, 32 cale będzie lepiej przy takiej rozdzialce.
@Tymin33: no tak, ja też nie mówię tego bez pokrycia
sprawdzane na 24 cali 1080p asusa, 24 cali nec 234 wmi 1080p, 27 cali nec 275wmi 1440p

najlepszy balans ostrosci czcionek mial asus

+ dochodzą preferencje, przy niższym ppi możesz dalej odsunac monitor, przy wyższym musisz miec blizej twarzy, o