Wpis z mikrobloga

Pytanie: czy u kogoś również z posiadaczy ps vr2 nie działa lewy kontroler w grach? Jak jestem menu, to wszystko działała, a jak odpalę takiego Horizona to mi nie wykrywa wciskanych przycisków (ale ruch już tak) (,)
#ps5 #psvr #psvr2
  • 14
@och_charile: U mnie jest identyczna sytuacja z prawym kontrolerem, walczę od ponad 2h, ale nic nie pomaga. Istnieje wyłącznie chwilowe rozwiązanie - z tyłu kontrolera obok triggerów jest malutka dziurka, nie zmieści się tam igła od tacek SIM, ale zwykła igła lub końcówka kolczyka owszem. Zrestartuj swój niedziałający kontroler W TRAKCIE WŁĄCZONEJ GRY - będzie działał poprawnie aż do jej wyłączenia lub wyłaczenia kontrolerów... Zatem to nie jest problem sprzętowy, liczmy,
@och_charile: Sprawdź czy po restarcie gry/konsoli lub wyłączeniu i ponownym włączeniu kontrolerów masz znowu niedziałające. Mi się nie widzi za każdym razem grzebać igłą...
@Smartek: dzwoniłem dziś na infolinię i Sony jeszcze nie wydało oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Podobno problem jest już im znany i póki co estymują, że aktualizacja powinna rozwiązać problem. Jeśli do poniedziałku/wtorku dalej nie będzie wiadomo co z tym zrobić, to pozostaje serwis (,) Wrzucam jeszcze namiar na artykuł, gdzie podali inne sposoby na czasowe rozwiązanie tego problemu: https://lordsofgaming.net/2023/02/widespread-sense-controller-issues-plague-ps-vr2-launch/
@och_charile: Ja dzwoniłem dosłownie 5 minut temu i mi powiedział, że problem jest znany i że to nie jest problem sprzętowy i w ciągu kilku dni powinien być update - czyli właściwie powiedział mi dokładnie to samo. Pamiętasz może imię konsultanta? ;-) Co do sposobu, ja przeczytałem o jednym, który wydaje mi się najszybszym i najprostszym, mianowicie: 1. włączasz grę z włączonymi vr sense, 2. wyłączasz kontrolery przez menu akcesoria, 3.
@och_charile: OK, jeszcze szybszy sposób to odpalenie konsoli DualSensem, wejście do gry, założenie gogli i odpalenie vr sense'ów bez wchodzenia w tryb podglądu pomieszczenia - wtedy też działają oba kontrolery...
@Smartek: u mnie od wczoraj wszystko działa już prawidłowo - nie wiem jakim cudem, bo nie było żadnej aktualizacji, ale kontroler działa już od razu po załadowaniu gry. W dodatku nie mam już problemu z chowaniem łuku po lewej stronie w Horizon (wcześniej nie mogłem). U Ciebie rozumiem, że bez zmian?
@och_charile: tak, niestety nic się nie zmieniło, wczoraj oczywiście miałem kolejne kilka prób różnych restartów z opisywanych w necie metod itd, ale nic z tego. To niesamowite, że taka "usterka" przeszła Ci sama. W takim razie jest nadzieja, że i u mnie samo się naprawi... Powiedz mi, ładowałeś jakoś ostatnio te kontrolery do pełna na przykład kilka godzin, całą noc?
@och_charile: No to Ci się poszczęściło w takim razie :D, miłego granka. Ja po podłączeniu do komputera przez USB i odpaleniu tej strony: https://gamepad-tester.com/ utwierdziłem się w przekonaniu, że to raczej problem sprzętowy. Wygląda na to, jakby prawy trigger wariował, w sensie jakby delikatnie był ciągle wciśnięty, nigdy nie jest w pozycji "zero".