Wpis z mikrobloga

#budowlanka #remontujzwykopem
Chce kupić nowe drzwi ale żeby było taniej osadzić to na stare futryny bo są w dobrym stanie. czy takie drzwi z np. Leroy można do woli przycinać od dołu jak będą za długie? na niektórych w specyfikacji jest napisane że niż ma przycięcia a na niektórych że jest możliwe ale myślę że o to chodzi że oni mogą mi to przyciąć na wymiar a jeśli sam sobie to zrobię frezarka to bez problemu będzie?
  • 5
@strikingsurface no ale to trzeba dopasować po trochu żeby idealnie je dopasować , nie chce tego robić z góry po mierzeniu futryny lub starych drzwi. zrobię to sam ale pytanie moje brzmi czy każde takie drzwi za 300zl czyli z jakiejś MDF sklejki można przycinać od dołu?
@fr3shman: jak futryny masz proste, a zakładam, że mówisz o tych peerelowskich, co to trzeba 3 dni wykuwać jedną futrynę, to one są raczej równe - ojciec poszedł, przyciski mini drzwi jak ja pierwszy montaż.
Czy wszystkie to nie wiem i pewnie też zależy ile chcesz je skrócić, ale to panowie lub panie w lerle merle będą wiedzieć.
@strikingsurface: podepnę się z pytaniem, też o drzwi. Ja mam te stare futryny metalowe właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy system zawiasów w tych starych futrynach i tych dzisiejszych jest taki sam? W sensie czy te zawiasy montuje się na takiej samej wysokości jak kiedyś i mają te same rozmiary? Kupiłabym jakieś nowe drzwi po taniości bez wymieniania futryn, na pierwszy rzut oka sporo drzwi ma zawiasy