Wpis z mikrobloga

Biden był na Ukrainie. Fajnie. Wracajmy jednak na ziemię, bo na froncie sytuacja jest bardzo ciężka.

Znalazłem i wyedytowałem filmiki jednej grupki żołnierzy. Morale mają wysokie, ale strategia sztabu ZSU wydaje się ryzykowna i kosztowna. Podobnych nagrań widziałem sporo.. Gdzie jest mowa o walce do końca, w otoczeniu, o wycofywaniu się w ostatniej chwili.

#aryoconcent #ukraina #wojna #rosja

Wychodzenie z jakiegoś rejonu, kiedy flanki są obsadzone przez wroga mogą powodować sporo strat w ludziach, a te mogą niwelować korzyści z bycia stroną okopaną w obronie.

Mam szczerą nadzieję, że Ukraińcy wiedzą co robią. Takie działania wymagają pełnego zaufania żołnierzy do oficerów. Jedną z przyczyn porażek ZSU w Donbasie w 2014 r. było m. in. porzucanie pozycji przez niektóre jednostki ZSU bez zgody, a przede wszystkim wiedzy sztabu. Sztabowcy myśleli, że jednostki trzymają front. Tymczasem niedoświadczone i nieufające oficerom siły wycofywały się, a oddziały, które zostawały faktycznie były otoczone i niszczone przez Rosjan. Tak się stało (mocno generalizując temat) m. in. pod Iłowajskiem
Aryo - Biden był na Ukrainie. Fajnie. Wracajmy jednak na ziemię, bo na froncie sytuac...
  • 7
@Aryo: Czyli problem jest ten sam od początku, nic się nie zmieniło. Ciekawe kto nawala, sztab ZSU, kapitanowie, brak łączności, czy wszystko na raz. Bo są pułki które nie narzekają aż tak bardzo, i wiedzą co robią, jaka jest ich misja itd.
@Aryo: tak się zastanawiam. USA ma w #!$%@? do stracenia w przypadku przegranej Ukrainy. Myślisz że oni nie kontrolują tego żeby Ukraina walczyła jak najrozsądniej?

Jakoś w głowie miałem że muszą mieć na to jak Ukraina prowadzi walkę duży wpływ bo słabo by było stracić na raz mnóstwo amerykanskiego sprzętu przez jakiegos ukraińskiego typa co nie wie co robi