Wpis z mikrobloga

  • 0
Bohaterem dzisiejszego numeru jest znana (ale czy lubiana?) Dorota Wellman. Nie mam telewizora, toteż widzę ją tylko na opakowaniach worków na śmieci gdyż reklamuje swoją osobą jakąś markę takich utensyliów. Czym pani Wellman zasłużyła sobie na niechęć internetu? Czy to tylko wina jej wyglądu? Serio nie mam pojęcia, jak ktoś wie to będę wdzięczna za oświecenie.
W artykule o pani Wellman jest sporo ciekawych przepisów, np. na sałatkę wileńską, opisy przyjęć jakie
maegalcarwen - Bohaterem dzisiejszego numeru jest znana (ale czy lubiana?) Dorota Wel...

źródło: wellman

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Danie numeru, krokiety. Oryginalnie, krokiety to szeroko pojęty farsz opanierowany i usmażony. Tymczasem u mnie w domu "krokiety" to naleśniki nadziane np. kapustą i opanierowane. Krokietów w sensie pierwotnym nie było u mnie. Zastanawiam się, jak panierowany naleśnik przejął nazwę dość podobnego, ale jednak innego dania.
maegalcarwen - Danie numeru, krokiety. Oryginalnie, krokiety to szeroko pojęty farsz ...

źródło: krokety

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Artykuł prezentuje powaby kuchni szkockiej. Sztampowo trochę, bo leci whisky i haggis, ale z drugiej strony jakby robili taki artykuł o kuchni polskiej, to też zaczęliby pewnie od bigosu i żołądkowej gorzkiej. Autorka opisuje też inne popularne dania, jak owsianka, owsiane placuszki, fish&chips, oraz przygląda się szkockim posiłkom i trybowi życia (posiadówy w pubach). Przyjemny powiew wiedzy, przypominają mi się trochę czytanki z angielskiego, które opowiadały o rozmaitych aspektach życia codziennego w
maegalcarwen - Artykuł prezentuje powaby kuchni szkockiej. Sztampowo trochę, bo leci ...

źródło: szkocja

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Reklama na całą stronę czajników elektrycznych Philips - pocieszna, bo szczegółowo opisuje działanie tego nowatorskiego urządzenia i jego zalety jak to, że zajmuje mało miejsca i oszczędza czas. Rok 1996, czy wtedy czajniki elektryczne były takim ewenementem? Kiedy mieliście w domu pierwszy czajnik elektryczny? Pod koniec lat 90 pamiętam, że mama w pracy miała ceramiczny czajnik elektryczny ale taki plebejski że w środku była zwykła grzałka, nie takie fancy zachodnie cudaki Philipsa.
maegalcarwen - Reklama na całą stronę czajników elektrycznych Philips - pocieszna, bo...

źródło: czajnik

Pobierz
  • Odpowiedz