Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie

Drogie Mireczki,

wczoraj wyjechałem z kraju, a dziś przybyłem do Zurychu, gdzie od poniedziałku zaczynam pracę. Za wszystkim, co zostawiłem w Polsce tęsknię już teraz, po zaledwie kilkudziesięciu godzinach, ale mam nadzieję, że ta chwilowa emigracja (nie mam pojęcia ile potrwa) będzie dla mnie szansą na rozwój. Pierwszym trzem osobom, które zaplusują ten wpis, a także jednej wylosowanej z pozostałych wyślę kartkę ze Szwajcarii. Jestem na mirko nołnejmem, ale proszę również o parę zawieszonych plusów, troszkę smutno siedzieć tak samemu w mieszkaniu.

W moim sercu tylko mirko (a tak naprawdę to Polska i wszyscy świetni ludzie, których tam zostawiłem).
  • 36
@bazingaxl: Znalazłem poprzez LinkedIn, kilka rozmów - wszystkie telefoniczne. Wymagania - takie jak w Polsce IMO, bardzo podobny stopień trudności pytań. Jak będzie w praktyce - dopiero się dowiem.
@bazingaxl: Hmm, tematy poboczne - moje skromne doświadczenie programistyczne to głównie praca dla Banków, a te atakują takie tematy jak: wielowątkowość (Java Concurrency in Practice), JMS + standardowe rzeczy (Spring, JUnit, Mockito etc.). A ogólnie z Javy to Effective Java. Nie jestem jednak żadnym wielkim ekspertem - przyjechałem również po naukę, pokora najważniejsza.