Wpis z mikrobloga

Bardzo duża jest tutaj bańka informacyjna wypełniona ukraińską propagandą.
Nie odmawiam Ukraińcom bitności i odwagi. Przez prawie rok skutecznie bronili się przed drugą armią świata, tracąc tylko kilkanaście procent terytorium. Trzeba jednak w końcu spojrzeć prawdzie w oczy. Ukraina to państwo upadłe, które powinno jak najszybciej się poddać, by zminimalizować straty w ludziach. Ich infrastruktura krytyczna jest regularnie niszczona i jeszcze przez długi czas nic na to nie poradzą. Ukranki już dawno skaczą na kutangach zachodnioeuropejskich Klausów i Manuelów. Po wojnie nigdy nie wrócą do ojczyzny, bo niby po co? Odbudowywać populację ze straumatyzowanymi slavcelami? Zmobilizowanych Ukraińców po wojnie czeka poklepanie po plecach, kalectwo, samotność, frustracja i PTSD. Jeśli przeżyją.
Nie jest to wymarzony scenariusz, ale w tej sytuacji jedna duża ofensywa Rosjan pełniąca rolę coup de grace może efektywnie ograniczyć wymiar cierpienia.
Nie ma co liczyć na rozmowy pokojowe ze strony rządu w Kijowie, który wydaje się być gotowy na walkę do ostatniego zdolnego obywatela.

Gdybym miał wybierać pomiędzy życiem w #ruskimir a śmiercią przez wykrawienie od jakiegoś odłamka w Donbasie, wybrałbym to pierwsze.

inb4 onuca, troll, usuń konto
#ukraina #rosja #wojna
  • 48
@IlikeTrains: Chyba sobie nie zdajesz sprawy co ruskie by zrobili z Ukraińcami po tym jakby się oni poddali. Prześladowania, samobójstwa bez udziału osób trzecich, represje, emigracja Ukraińców na masową skalę, wywózki na Sybir, rozkradanie majątku. Czyli wszystko co wspomniałeś plus o wiele więcej. Oni mają nie tylko o co walczyć, ale raczej przeciwko czemu, stąd ich motywacja. Gdyby ruskie były w stanie zapewnić to co cywilizowany świat, to nie było by
Bardzo duża jest tutaj bańka informacyjna wypełniona ukraińską propagandą.


@IlikeTrains: Nie, to po prostu ty wchodzisz na jakieś szur grupki na fb i na twittera pełnego botów i gówna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślisz, że poczytasz jakieś gówno komentarze na yt i na twitterze to od razu widzisz pełen obraz świata, zabawne.

Poza tym śmiesznie to wygląda z perspektywy osoby, która avatar ma o poborze. Typie jak
Nie jest to wymarzony scenariusz, ale w tej sytuacji jedna duża ofensywa Rosjan pełniąca rolę coup de grace może efektywnie ograniczyć wymiar cierpienia.


@IlikeTrains: Mówisz o tym legendarnym drugim rzucie? xD
Ruskie stracili kilka większych miast które okupowali, a teraz mają problem z odbiciem wioski, więc o jakim coup de grace ty mówisz? xD

Gdybym miał wybierać pomiędzy życiem w #ruskimir a śmiercią przez wykrawienie od jakiegoś odłamka w Donbasie, wybrałbym