Wpis z mikrobloga

Co byscie zrobili:

1) Stara firma UOP, obiecany awans za 3 miesiace na seniorskie stanowisko, branza IT. premie roczne 11-13%, robota hybrydowa

2) Nowa firma B2B, robota 90% zdalna i w tym juz 26dni niepracujace na urlop (jak nie wezme to wiecej wyjdzie), nowa firma - duze korpo i nie wiadomo jak awanse, stanowisko mid, ale maly zus bo pierwsza dzialanosc, branza tez okolice IT.
mozliwosc renegocjacji stawki po pół roku o kolejne 10-15%

Liczylem siano i w 2023 UOP vs B2B to okolo 16-21% wiecej na B2B (w zaleznosci jaka stawke wynegocjuje po polowie roku)
w 2024 okolo 26-32% wiecej w zaleznosci tez ile wynegocjuje i ile urlopu wezme
Porownywalem oba z UOP premiami juz i po podwyzce awansowej. Do b2b wzialem zalozenie bezplatnych 26 dni.

Mam turbo dylemat moralny czy wybrac pewne stanowisko czy juz lepsze pieniadze.
Boje sie ze ta nowa oferta nie jest na tyle silna zeby zmieniac, nie ugiely mi sie nogi jak dostalem stawke, chociaz mimo wszystko jest lepsza od starej (przy zalozeniu ze nie rozchoruje sie ale ja nie choruje i raczej biore w roku max 15 dni urlopu)

Z drugiej strony tez nie chce sie zasiedziec w obecnej firmie ale fajnie ze proponuja awans od lipca....

#korposwiat
#pracbaza

Co wybrac

  • 1 57.1% (24)
  • 2 42.9% (18)

Oddanych głosów: 42

  • 6
@ByczeqFernando:
To zależy
Nie podałeś o jaką kasę chodzi. Jakie technologie w firmach.
20 %więcej przy 5k to olbrzymi skok.
20% przy 15k to już bardziej statystyka. Bo życia tym ju nie zmienisz. Stąd przychodzą inne składowe. Jak co jest bardziej przyszłościowe, ktora firma itd.
@ByczeqFernando: policz sobie ile bedizesz zarabiac wiecej na duzym zusie. Bo liczyc zyski na malym, to kazdy umie.

A tak to tak jak mowie, ja bym sobie odpowiedzial na pytanie
- ktora firma wydaje sie miec ciekawsze perspektywy rozwoju
- ktore technologie Ciebie kreca bardziej.

Jesli bys potrzebowal tylko kasy, to bys juz zmienil, a jak widac nie o to sie rozchodzi tutaj.
@ByczeqFernando: Wg. mnie warto sobie skorzystać z małego ZUSu skoro masz okazję na nieco lepszy hajsik. Przy wyższych kwotach jest coraz mniej odczuwalna ta ulga na ZUS a w tym wypadku to przyjemny dodatek na nadplate kredytu, lub inwestycje.

Dodatkowo mając działalność i lekkie obycie w b2b można się po niedługim czasie rozglądać za ofertą w pełni zdalną dla zagranicznej firmy.