Wpis z mikrobloga

Do premiery już niedługo, a więc przypomnę:
- Atomic Heart to gra finansowana przez rosyjskich oligarchów
- jej twórcy nie wyrazili sprzeciwu przeciw wojnie, a napisali tylko jakiś banał, że są za pokojem
- w firmie pracują ludzie o jawnie prorosyjskich poglądach
- w rosyjskiej wersji sklepu studia widniała informacje, że wszelkie dane mogą zostać przekazane rządowi i być wykorzystane w celach mobilizacyjnych
- grę w Rosji, Kazachstanie i Białorusi wydaje VK Play - firma przejęta w 2014 przez oligarchów po wywłaszczeniu oryginalnego
właściciela, który musiał uciec z Rosji
- gra promuje rosyjski imperializm

więcej info tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=GLIrBuhFE1c

KUPNO TEJ GRY TO WSPIERANIE PAŃSTWA TERRORYSTYCZNEGO KTÓRE MORDUJE LUDZI

Gra będzie dostępna na premiere w game passie. Pobranie jej z tej usługi również jest wątpliwe moralnie, bo:
- Microsoft płaci twórcom dodatkowo od każdego pobrania gry, albo jak spełni ona określone cele
- zwiększa to rozpoznawalność gry i posłuży przyszłym celom marketingowym

Może zamiast wspierać ten ruski syf, to warto wesprzeć ukraińskich twórców? W tym roku wychodzi Stalker 2 (również będzie dostępny w game passie), a w przyszłym prawdopodobnie nowe Metro.

Jeszcze jedno - gra reklamowana jest seks-robotami, co oczywiście spowodowało masowy orgazm u pewnej części graczy. Wchodząc na reddit można przeczytać jak to wirtualne piersi przeważyły o kupnie gry XD

jaka wojna mordo? Przynajmniej se robota mogę puknąć hehe 10/10


#atomicheart #ukraina #gry #ps5 #wojna #xbox
AntyKuc - Do premiery już niedługo, a więc przypomnę:
- Atomic Heart to gra finansowa...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-17 o 09.03.41

Pobierz
  • 72
@AntyKuc: Błagam, ja już kolejny raz widzę opieranie się na tych poszlakach, że "ktoś był wcześniej w firmie rządowej i jest inwestorem Mundfish (casus Palyi i Gazprom/GEM Capital), więc te pieniądze na pewno zafundują wojnę na Ukrainie". Absurd, nawet gdyby 100% przychodów ze sprzedaży (a wiadomo, że tak nie będzie) trafiłoby do ruskich, to kupiliby, ja wiem, jeden czołg? Który i tak zostanie rozwalony w minutę przez sprzęt, zapewniony przez NATO?
@Necron: Niech sobie każdy wydaje kasę na co chce i wspiera co mu się podoba, wolny kraj. Mi chodzi, że porównywanie tych dwóch gier i ich backgroundu w taki sposób jaki przedstawiłeś jest debilizmem, bo skala problemu jest "delikatnie" inna. Tak samo atak na Ukrainę i atak na bliski wschód to też są dwie różne sprawy i porównywanie ich ot tak świadczy o braku znajomości tych tematów.
Śpiewka jak z hogwart's legacy


@Izziy: Co? Porównujesz finansowanie rakiet spadających na cywilów do finansowania JKR która cośtam powiedziała co obraziło parę osób?
No #!$%@?...

ja będę w to #!$%@?ł i #!$%@? we wszelkie amimozje.


@MichaelWhite2137: No etyczny konsumpcjonizm nie istnieje w kapitalizmie.

@Necron Nie, nie każdy programista zabija Ukraińców - ale zyski z tej gry idą do Rosji i tyle wystarczy.
A jeśli chcesz bojkotować USA to śmiało.

@
A co, mają ryzykować popełnieniem samobójstwa rodziny, przyjaciół, czy ich samych?


@francis0440: O to to, zawsze mnie zastanawia jak ludzie wyobrażają sobie wypowiadanie się przeciw #!$%@? reżimowi, który za zwykłe stanie na ulicy z kartką wsadza do sztumu, więc można sobie wyobrazić co robi w momencie kiedy byłby skrytykowany w tak globalnej skali, gdzie te słowa obiegłyby cały świat gamingu i okolic.

Wątpię, że ktokolwiek chciałby tak ryzykować zdrowiem i życiem