Wpis z mikrobloga

Od jakichś trzech dni nie dogrzewa mi się płyn w układzie chłodzenia. Zawsze były dwie/trzy kreski (citroen c4) a od tych trzech dni jedna, może dwie, wczoraj nawet mi spadło z jednej kreski na zero xd

teoretycznie ilość płynu jest na wskazaniu mini ale jakoś wątpię by to był powód, doleje dzisiaj i zobaczymy ale już mentalnie nastawiam się na wymianę termostatu/czujnika

no i właśnie wraz z tą wymianą wpadłem na pomysł czy by może tego nie zrobić samemu, w końcu tyle osób nie jest mechanikami a sami naprawiają swoje samochochody więc czemu ja bym nie miał tego zrobić, na necie jest w #!$%@? filmików z filmami instruktażowymi

tylko teraz jest problem natury technicznej, mianowicie nie mam żadnych narzędzi, dosłownie żadnych, ostatnio śrubkę dokrecalem nożem xd i z tym problemem przychodzę do was, czy macie do polecenia jakieś zestawy z którymi ogarnę proste naprawy jak właśnie ten termostat

mam dojścia do tańszych chociażby neo tools więc może coś z tego, dzięki wielkie za pomoc

#samochody #mechanikasamochodowa #narzedzia
  • 10
@Shellthorn wiem, że dużo nie weźmie ale jednak i tak chciałem się powoli wkręcać w naprawy żeby się chociażby czegoś nauczyć. Już miałem to robić rok temu przy poprzednim samochodzie ale brakło mi motywacji xd

i dzięki za tą radę z tym wężem, sprawdzę przed wyjazdem do pracy
@Anty_Chryst: zapowietrzysz układ, przegrzejesz silnik, puści upg i tyle będzie z twojego majstrowania, a pamiętam cię z masy megaprostych pytań okołomotoryzacyjnych
weź daj to komuś do zrobienia co się zna
@Anty_Chryst: 2 odpowietrznik są na układzie chłodzenia. Dasz sobie z tym radę ? Niektórzy sobie na wykopie tu z jednym nie radzili , a co dopiero z dwoma w układzie . Z doświadczenia wiem , że wymianę trzeba zacząć od zamówienia przewodu odmy bo ten zawsze pęka przy próbie zdjęcia , a go trzeba rozpiąć . No i szczypce do opasek samozaciskowych .
@trzaichlac69 w sensie zagrzać trochę silnik, odkręcić odpowietrznik i tak do czasu aż nie będzie lecieć płyn, chyba da się zrobić xd

ewentualnie odkręce po prostu nakrętkę od płynu chłodniczego i poczekam na włączonym silniku aż samo wyleci