Wpis z mikrobloga

Ogólnie mam bekę z #przegryw i ich religijności. Rly, ludzie, którzy głoszą blackpille i innego tego typu rzeczy, że to i tamto to tylko COPE, wyznają największy cope od tysiącleci jaki istnieje - #religia. I to w większości największy rak tego czyli #katolicyzm.

Bozia, kościółek - to tylko cope, że będzie lepiej, że coś czuwa. Nic nie czuwa, nie będzie lepiej. Księża mają was (i wszystkich innych) generalnie w dupie, byle napchać się kabzą i nażreć za hajs parafian. Nie po to zbiera się od 2 dekad na remont dachu...

Największą hipokryzją jest to, że są święcie przekonani o swojej zajebistej przenikliwości, że to oni odkryli sekrety zachowań ludzkich i dlaczego normiki ich nienawidzą, a jednak dają się nabrać na najstarszą sztuczkę świata - bożka, wielbienie go i składanie mu (a konkretnie jemu "przedstawicielom") pokłonów. To tylko ukazuje jak bardzo wewnętrznie sprzeczna jest to grupa.

  • 13
@rzuf22: Mnie jeszcze oburza, że często jara ich ekstremizm religijny.
Oni nie rozumieją, że gdyby na przykład zapanował w Polsce radykalny katolicyzm to ja, który nic im nie zrobiłem dostałbym rykoszetem za moje hobby i wierzenia. Bo oni chcą dziewicę za żonę. Lol.
I to wystarczy, żeby ekstrapolować to na całą grupę?


@Mlody_jeczmien: ta grupa nie ma być przeciwko ekstrapolowaniu zachowań kilku jednostek na całą grupę, inaczej by tego sami nie robili, prawda? Prawda?

Według mnie maksymalnie 40% osób na tagu rzeczywiście jest wierząca.


@Mlody_jeczmien: To o 40% i tak za dużo, dwa, że ta część jest wyjątkowo głośna. Jeśli się z nimi nie utożsamiasz, to nie traktuj mojego wpisu jako skierowanego do
ta grupa nie ma być przeciwko ekstrapolowaniu zachowań kilku jednostek na całą grupę, inaczej by tego sami nie robili, prawda? Prawda?


@rzuf22: Grupa nie jest ani za ani przeciw bo składa się z jednostek o różnych poglądach. To, że konkretni ludzie zaliczający się do tej grupy generalizują nie usprawiedliwia by robić to samo w kierunku tejże grupy. Jakkolwiek rozumiem, że w przypadku poglądów, które szczególnie kłócą się z twoją wizją świata
Czym jest efekt "WAW"?


@filip8192: To błąd poznawczy sprawiający, że ludzie, niezależnie od własnej płci, są skłonni do bardziej pozytywnych ocen w stosunku do kobiet. WAW od "Women-are-wonderful". Na poziomie społecznym sprawia to, że na przykład za te same występki mężczyźni są oceniani surowiej, dużo rzadziej kobietom przypisywane są niewłaściwe czy niemoralne motywacje itd.
To już tylko i wyłącznie twoja wina, że utożsamiasz tę grupę z toksykami.


@Mlody_jeczmien: próbowałeś zabłysnąć, ale nie wyszło. Ja nie mam wpływu na to co wpisują ludzie spod tagu #przegryw, ty natomiast masz wpływ na to z kim się utożsamiasz. Twój argument jest inwalidą, ale doceniam starania. Następnym razem mniej naśladownictwa, więcej przemyślenia wpisu
@rzuf22: Ja uważam, że argument był celny. Można się utożsamiać z grupą z różnych powodów. Na przykład katolik może się utożsamiać z Kościołem nie akceptując pedofilii wśród duchownych, Irańczyk z innymi muzułmanami nie akceptując ekstremizmu, kobieta z feminizmem odcinając się od poglądów niektórych nurtów tego ruchu itd. Nie uważam, żeby utożsamianie się z jakąś grupą znaczyło, że akceptuje się wszystkie poglądy i działania każdego jej członka lub każdego, który głosi, że
Można się utożsamiać z grupą z różnych powodów. Na przykład katolik może się utożsamiać z Kościołem nie akceptując pedofilii wśród duchownych, Irańczyk z innymi muzułmanami nie akceptując ekstremizmu, kobieta z feminizmem odcinając się od poglądów niektórych nurtów tego ruchu itd. Nie uważam, żeby utożsamianie się z jakąś grupą znaczyło, że akceptuje się wszystkie poglądy i działania każdego jej członka lub każdego, który głosi, że jest członkiem tej grupy.


@Mlody_jeczmien: Dlatego napisałem,