Wpis z mikrobloga

Niedawno odkryłam, że ludzie używają popkultury do tego, żeby zdyskredytować własne złe wybory. Albo po prostu żeby zataić wstyd, który czują za to, że praktycznie nie mają życia. Wczoraj widziałam jak jeden frajer próbował przekonać swoją dziewczynę, że ma fajne hobby, a powiedział jej tylko, że w weekend ogląda Netflixa. #facepalm. On sam wiedział, że jest to mało imponujące, ale starał się maskować to `zwrotem kulturowym`.

No nie wiem, ale nagle sztuczny kult zboczeńca zyskuje trochę zabarwienia godnego pożałowania. Kilka netflixowych sezonów, czy przeczytane kilka książek na tym się nie kończy. #bezzycia #pustayaora #netflixandchill #zabijamczas #kultsuperficialnychzwrotow
  • 40
  • Odpowiedz
@programista15cm: Ale możesz mieć racje, że to może być jednak bot. W dzisiejszych czasach przy sztucznej inteligencji jestem w stanie w to uwierzyć. Słyszałeś o teorii tzw martwego internetu? W skrócie, że dzisiejszy internet NIE ISTNIEJE, to wytwór zarządzany przez boty, rzekomo internet umarł śmiercią naturalną z jakieś 15 lat temu i teraz to boty mają generować ruch na stronach, mają naśladować realnych użytkowników do tego stopnia, że człowiek nie będzie
  • Odpowiedz
@programista15cm: No jak pierwszy raz zetknąłem się z teoriami przegrywów, to pierwsza reakcja to był mindfuck, a później smutek i jakieś stany depresyjne jak się dowiedziałem z wykopu "prawdy" o kobietach i związkach i jeszcze nie pisze tego jedna osoba, tylko grupa osób co jeszcze bardziej utwardza ich teorie, a anonimowe to były głównie baity pisane w większości przez samego autora AMW - choćby przykład na to jak np mój wpis
  • Odpowiedz
@programista15cm: No i ogólnie FIZYCZNIE nie ma tylu ludzi na świecie by aż tylu korzystał z internetu jak to przedstawiają różne statystyki. Liczba użytkowników nie wzrosła od momentu wprowadzenia internetu do powszechnego użytku, to po prostu boty generują ten ruch
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@userrrr: jak to nie wzrosla? wraz w wynalezieniem smartphone i LTE w telefonie wzrosla wykladniczo?
Jak bylem maly, malo kto mial modem, malo kogo bylo stac na internet.
Pierwsza neostrada 512kb kosztowala 200zl + vat 7% czyli 214 PLN / msc
  • Odpowiedz
@programista15cm: No właśnie, przez to jak funkcjonują boty nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, że nie wzrosła, a ruch jest sztucznie wygenerowany. Wiem, że to brzmi przerażająco, ale niestety taka jest prawda ( ͡° ʖ̯ ͡°) mi też w to ciężko uwierzyć, ale to widać. Przykład: farma fejk kont (boty) na portalach randkowych tinder, badoo itp itd realnych użytkowników tam jest garstka, fb tak samo, wykop
  • Odpowiedz
@programista15cm: Dzisiaj bota możesz tak zaprogramować, że będzie odpowiadać jak realna osoba (przykład obsługa klienta; support - czat, że firma nie musi zatrudniać pracownika, może zaprogramować bota, który będzie odpowiadał klientom zachowując przy tym autentyczność wypowiedzi realnych ludzi, że klient będzie myślał, że rozmawia z konsultantem, a nie botem), sztuczna inteligencja na podstawie wrzuconych zdjęć ludzi jest w stanie stworzyć twarz człowieka, który w rzeczywistości nie istnieje (tzw mix wszystkich zdjęć),
  • Odpowiedz
@programista15cm: Nie wiem prawie nic, jestem laikiem, bo nie jestem z zawodu programistą, a mówię tylko co obserwuje, bo to zależy jak go zaprogramują, tak samo ze stronami jest przykład facebook działa normalnie, a hejto działa jak gówno, sypie się, ma podstawowe błędy jak error 500, 502, 503, 505 a nawet 404 - tych błędów NORMALNA strona nie powinna mieć, bo to błąd serwera (w sensie, że usterka jest po ich
  • Odpowiedz