Wpis z mikrobloga

Mireczki, ktoś orientuje się w #skitouring #narciarstwo #freeride ?
Pytam bo kompletuję zestaw do jeżdżenia po lasach. Trochę obawiam się tych wiązań pinowych, czy ich nie wyrwę jak przy swojej wadze (95kg) gdzieś zeskoczę (zdarzają się 1metrowe uskoki albo jakieś nierówności na których lubię poskakać).

Wiem, że są jeszcze wiązania hybrydowe, ale akurat znalazłem dwa fajne zestawy w dobrej cenie:
- Dynafit Baltoro 2.0 / 167cm / 84mm pod butem/ wiązania Dynafit TLT Radical ST 2
- Hagan Core 92 / 170cm / z wiązaniami hagan pure 10

Do tego planuję kupić buty: SALOMON MTN SUMMIT PURE

Umiejętności swoje oceniam jako 5/10, do tej pory dużo jeździłem na desce po beskidach (Pilsko/Rysianka/Romanka). Chciałbym się przesiąść na narty. Będę jeździł 70% poza trasą w beskidach, ale czasem chciałbym zabrać też się na Kasprowy i zjechać nartostradą.

I przy okazji pytanie. Czy są buty hybrydowe, które wepnę też do zwykłych nart? Bo jak rozumiem te salomony są tylko do wiązań pinowych.

Będę wdzięczny za pomoc miraski! #kiciochpyta
  • 10
A, może warto jeszcze dodać: 95kg, wzrost 176cm więc raczej wymiary nietypowe i nie wiem czy ta długość/szerokość nart będzie odpowiednia. Więc tutaj będę wdzięczny za pomoc :)
@gpctlvt: Mam hagany core 84 tyle, ze z wiązaniem też serii core (to samo co atk freerider) i nie wyrwałem ich jak wjechałem nartą pod korzeń. Także jak nie będziesz miał jakiś bardzo odlekconych wiązań to bym się nie obawiał niczego.
Szerokość i długość nart to zależy od preferencji, ja mam 84 pod butem i 178 długie i już wiem że wolałbym szersze i krótsze nieco (te które podałeś core 92
@melba: Dzięki! No ja bardziej jestem zainteresowany zjazdem w terenie (chociaż prawie nigdy nie ma tyle śniegu żeby kupić >90mm pod butem, dlatego też wydaje mi się że te hagany będą najlepszym wyborem). Dzięki!
(zdarzają się 1metrowe uskoki albo jakieś nierówności na których lubię poskakać).


@gpctlvt: metr to jeszcze nie jest dużo

Dynafit Baltoro 2.0 / 167cm / 84mm


@gpctlvt: mam uprzedzenie do nart dynafita, że są delikatne. Przy twojej wadze i planowanym skakaniu bym chyba unikał.
Regulacja do 10 ci wystarczy?
Ja osobiście jestem wychowany w szkole narta=wzrost, jeśli planujesz jeździć w łatwym terenie na Pilsku (czyli szybko) to raczej bym się tego
@pilot1123: Super, dzięki za pomoc! To będę chyba skłaniał się ku hagan core 92/170
Tylko wiązania które mam w dobrej cenie mają skistop 91mm. Myślisz, że uda się je rozciągnąć trochę żeby pasowały do narty 92mm ? :D
@pilot1123: No właśnie szczerze to wolałbym krótsze, na długich źle mi się jeździ w trudniejszym terenie. Wolę wolniejsza jazdę, ale bardziej zwrotne narty.

Z tym 10din to mnie zaskoczyłeś, bo byłem pewien że ~8 będzie dla mnie ok. Jak sprawdzałem jakimś internetowym kalkulatorem to mi wyszło żeby ustawić wiązania na 7din :D
@gpctlvt: a to spoko. Dla mnie w Beskidach wszędzie jest łatwy teren i raczej cisnę. Kiedyś miałem bardzo długie narty (184 cm przy moich 177) i przeszkadzało mi to w Tatrach przy technicznych rzeczach (zakosy, noszenie, obskoki). W terenie Pilska czy Kasprowego do jazdy super ;)
@pilot1123: No i ostatecznie biorę hagan boost 94/170. Z jednej strony trochę obawiam się, że będą za szerokie. A z drugiej strony 90% czasu będą jeżdżone po lesie więc chyba lepiej w tę stronę :D