Wpis z mikrobloga

@RandyBobandy wykop 2.0 mi usunął taki fajny komentarz który pisałem, to zrobię tldr bo ta strona jest autystyczna

Krótki. Sygnały w kosmos wysyłamy od lekko ponad 100 lat, obiekty w kosmos jeszcze krócej. Spójrz na to jak się prezentuje wpływ ludzkości na planetę i na to, że nadal nie potrafimy zrobić planu B w postaci kolonii na księżycu lub na orbicie. Gdyby jutro wybuchł superwulkan i zaczęła się kolejna epoka lodowcowa, a
Biorąc pod uwagę skalę czasu istnienia wszechświata, i skalę czasu istnienia rozwiniętej cywilzacji, aktualnie możemy być jedyną istniejącą w tym czasie.


@Konsentrao: biorac pod uwage to ze obserwowanym Wszechswiecie sa setki miliardow galaktyk, skale dlugosci istenia Wszechswiata oraz to ze rozwinieta cywilizcja moze istniec nawet i jedynie 100 lat zanim sie sama zniszczy to takich cywilizacji wciaz moze byc w tym samym czasie miliony.
Biorąc pod uwagę skalę czasu istnienia wszechświata, i skalę czasu istnienia rozwiniętej cywilzacji, aktualnie możemy być jedyną istniejącą w tym czasie.


@Konsentrao: Nie wiem skąd wziąłeś tak kategoryczną tezę.
Naukowcy tu nie są zgodni. Są różne oszacowania.
Poczytaj trochę: Równanie Drake’a
@Konsentrao: Wszechświat jest niewyobrażalny, nawet jak ci pokażą go w kulce to jest tylko nasze pole obserwacji a ty nie możesz sobie wyobrazić ile tam jest słońc, planet galaktyk itd. a jak sobie wyobrażasz to tylko tak myślisz nasze mózgi są zbyt słabe by ogarnąć takie wielkość. I może na wenus, tytanie, marsie są jakieś istoty(np bakterie) tylko nie mamy możliwości tego zbadać. A to jest nasz układ słoneczny czyli takie
Nie ma czegoś takiego jak czas istnienia rozwiniętych cywilizacji


@NiskopodlogowyGornikAmator: Ja wiem o tym ale zadałem pytanie użytkownikowi który użył tego czasu w swoim równaniu, chociaż nie powiedział jaki to czas.

bo nie mamy danych o innych niż nasza


O naszej też nie mamy danych bo cały czas istniejemy i nic nie wskazuje na to żeby miało sie to zmienić, nowe metody produkcji żywności niezależne od Słońca mogą nam pozwolić przeżyć
@Hasz5g: Nie zgodzę się, kiedyś na youtube był taki filmik, co musi się stać żeby zaistniało życie na planecie, i prawdopodobieństwo było tak małe, że założona została hipoteza że możemy być nawet wyjątkiem w całym wszechświecie. Poszukam go i CI wyślę.