Wpis z mikrobloga

Niedługo wracam do Polski i myślę nad kupnem jakiegoś szybkiego samochodu. Problem w tym, że nigdy zbyt wielkiego respektu do przepisów ruchu drogowego nie miałem, a mandaty obecnie są wysokie za każdą byle głupotę. Trochę mnie denerwuje to, porównując do tego jaką swobodę w gwałceniu PRDR mieli np. pruszkowscy dysponujący w latach 90. szybkimi furami i też chciałbym mieć taki komfort. Dlatego, jako, że i tak ostatnio sobie krążę po świecie, a w Polsce nie mam na siebie nic oprócz jednego prawie pustego konta bankowego, myślę czy mam jakąś możliwość uczynienia sobie z Polski swoistego "safe haven", tj. miejsca, gdzie będę bezkarny za takie drobne głupotki jak brawurowa jazda samochodem. Załóżmy, że nałapałem mandatów na 50 czy 100 tysięcy złotych, nie mam w Polsce żadnego biznesu, pracy, nawet samochody nie są na mnie, a praw jazdy mam kilka z różnych krajów - czy jestem wtedy bezkarny? Co jeśli majątek będę miał w innym kraju UE, albo poza UE jak np. w UK czy w ogóle poza Europą? Tzn wiem, że poza Europą praktycznie nie ma szans niczego dosięgnąć, no ale w UE pewnie już jakieś mechanizmy komornicy do tego mają?
#samochody #prawojazdy #prawo #komornik #windykacja
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@Hrjk: niektórzy na wykopie uważają mnie za ruskiego trolla gdy punktuje hipokryzję wykopków i wymieniam wspólne cechy ruskiego miru i amerykańskiego imperializmu, ale ja naprawdę nie chciałbym tam mieszkać :P
  • Odpowiedz
  • 0
@ayyy_lmao: @Zulf niby dlaczego troll? ja naprawdę nie szanuję przepisów drogowych i naprawdę jestem aktualnie w Brazylii, polecam się przelecieć do Ameryki Południowej albo Azji, wtedy zobaczycie jak się jeździ samochodami i nie będziecie pieprzyć głupot, że Polacy to potencjalni mordercy za kółkiem
  • Odpowiedz
  • 0
@klamkaodokna: no a za złamanie zakazu masz już więzienie, więc powodzenia


@Adams_GA:

Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Luz, nie byłem karany więc za pierwszym razem dostanę max zawiasy
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: bardzo naiwnie uważasz, że zawsze znajdziesz lukę i kartę z więzienia. Aż w końcu kogoś #!$%@? osobiście i uzna za osobisty cel dorwać Cię. Nawet nie będzie musiał polować za piractwo drogowe, zawsze coś się znajdzie. Al Capone siedział za niepłacenie podatków, nie za stręczycielstwo czy morderstwa. Chodzi po prostu o to, że wszystko może działać do czasu. Froga uniewinnili w procesie o szaleńczą jazdę, ale ma do odsiedzenia
  • Odpowiedz