Wpis z mikrobloga

Prowadzicie swoje własne arkusze finansowe jeśli chodzi o wydatki? Z jakich formuł/wykresów korzystacie? Narazie sam założyłem swój i większość opiera się na formule sumy ( prowadze od stycznia XD) i szukam informacji jakbym mógł jeszcze go ulepszyć (ʘʘ) ?#excel #finanse
  • 11
@toniaszek: kiedyś sobie coś prowadziłem, teraz nie.

Generalnie jest wiele sposobów, najprostszy to zbieranie wydatków w jednej zakładce, gdzie jest kilka kolumn typu: data, kwota, (waluta - pewnie wszędzie złoty), opis co konkretnie kupiono (np. jabłka), wysokopoziomowa kategoria (np. jedzenie / alkohol / czynsz / samochód / bilety / meble) -> w każdym wierszu wprowadzasz jeden zakup

Takich kolumn można pewnie dodać więcej, tylko kwestia jest taka, że im więcej ich
@toniaszek:
Ja prowadzę od początku 2020 i z czasem stopniowo dorzucam nowe podarkusze które zwracają sumę na miesiąc do kolumn, a z tych podarkuszy czasami sobie generuje jakieś pochodne wykresy.

Z takich bardzo detalicznych wykresów:
- mam średnią cenę pepsi max, coca cola zero od września 2020 z podziałem na sieć, wykres ile litrów kupiłem
- wydatki na różne sieci fast foodów od lipca 2020
- wydatki na ubrania i obuwie
Deykun - @toniaszek: 
Ja prowadzę od początku 2020 i z czasem stopniowo dorzucam nowe...

źródło: wykres

Pobierz
Że mam arkusz pepsi to mogę weryfikować czy polskie lotniska są drogie:
2021-07- 17,80 zł/L - Polska - Kraków - Coca Cola Zero - 0.5L - 8,90 zł
2021-07 - 34,05 zł/L - Grecja - Ateny - Coca Cola Zero - 0.5L - 17,03 zł
2021-07 - 36,88 zł/L - Grecja - Ateny - Coca Cola Zero - 0.5L - 18,44 zł
2022-09 - 21,77 zł/L - Łotwa - Ryga - Sprite
Deykun - Że mam arkusz pepsi to mogę weryfikować czy polskie lotniska są drogie:
2021...

źródło: Metadane pepsi

Pobierz
@Deykun: Naprawdę jestem pod wrażeniem ile danych można zebrać i jak je wykorzystać :D . Ja ze swoich zakupów mam spożywkę całą ogółem. Ale patrząc że raczej zawsze kupuje to samo postaram się też stworzyć swój własny arkusz zakupów spożywczych i ich cen żeby sobie porównywać. Dzięki za natchnienie :D