Wpis z mikrobloga

Postanowiłem opuścić #komputery do gier a przynajmniej na obecną generację sprzętu. Zostawiam sobie #steamdeck ale że to 50/50 konsola / PC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobisty protest dla komfortu sumienia i portfela. Bo tak, doszło do momentu gdy zwyczajnie nie stać mnie na kupno części które nadążą za rozdzielczością mojego monitora 4K. Ale mnie to tam #!$%@?ć, można tłumaczyć że high endowy sprzęt to high endowe ceny. Problem w tym że niska półka również została całkowicie olana!

Zarówno AMD jak i Nvidia wprost przyznają że zrobią wszystko by utrzymać jak najwyższe ceny:

Nvidia says falling GPU prices are ‘a story of the past’ - https://www.digitaltrends.com/computing/nvidia-says-falling-gpu-prices-are-over/

AMD is ‘undershipping’ chips to balance CPU, GPU supply - https://www.pcworld.com/article/1499957/amd-is-undershipping-chips-to-keep-cpu-gpu-prices-elevated.html

Dodajmy do tego mierny wynik Intel Arc, sterowniki AMD tańczące breakdance, kosmiczne ceny płyt głównych AM5, problemy wieku dziecięcego DDR5, nadchodząca zmiana socketu po stronie niebieskich i ewidentnie niesiniejącą optymalizację gier na PC... a większość społeczności #pcmasterrace brak rigczu, taka prawda.

Świat #konsole nie jest idealny lecz przynajmniej rucha nas jedna firma a nie 10 (σ ͜ʖσ)
L3gion - Postanowiłem opuścić #komputery do gier a przynajmniej na obecną generację s...

źródło: 28a8a594e8cf7791559aa928e81cd541

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Co do Hogwart's Legacy to może być jakiś problem z samą grą. Przykładem filmik poniżej, gość mówi o tym od 14:30, przy 1440p Ultra z DLSS Q na 3060 Ti, ale i przy kilku wcześniejszych testach widać, że VRAM się systematycznie zapycha


@Jan_K: ok wygląda na to, że to rzeczywiście bug. Nie jestem jednak do końca przekonany że 8gb vram starczy do czegoś więcej niż 1080p + rt, w porywach 1440p.
  • Odpowiedz
powiedzmy, że dzisiaj by mi wystarczyła do 1440p karta klasy 4070ti, ale ta zagrywka z VRAMem jest mega #!$%@? i tak na dobrą sprawę, to nie wiem czy ta karta się z braku pamięci nie zacznie dławić na 1440p za 3 lata. Dzisiaj w Hogwarts Legacy już się dławi na 4K. Niby nie do pomyślenia, ale deweloperzy coraz bardziej leniwi, gry coraz gorzej zoptymalizowane.


@Drmscape2: 12gb do 1440p prawdopodobnie wystarczy z
  • Odpowiedz