Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję pomocy. Chcę kupić samochód. Nowy z salonu, combi, diesel, najlepiej w manualu, ale automat ewentualnie mogę jakoś przeboleć jeśli będzie spełnił resztą oczekiwań. Wyposażeniowo nie mam jakichś wielkich wymagań, myślę że to już jest kwestia poboczna, każdy model da się skonfigurować pod siebie, najważniejszy jest rodzaj nadwozia i silnik. Przejrzałem ofertę salonów w internecie i w zasadzie każdy oferuje same gównosilniczki typu mała benzyna albo elektryk. Pojechałem nawet do Forda porozmawiać czy w internecie jest pełna oferta, to jedyne co pani mogła mi zaproponować to silnik 1,0 benzyna do kombiaka XD Podpowiedzcie gdzie da się jeszcze kupić normalne auto wielkości powiedzmy Focusa (miałem już dwa i bardzo dobrze się jeździło) któraś firma jeszcze takie produkuje?

#motoryzacja
#samochody
  • 19
@eSzopiklon Przejedź się samochodem testowym z tym silnikiem, zanim odrzucisz takie rozwiązanie. Mam w rodzinie Fokę z 1.0 Ecoboost 125KM i samochód nie dość, że świetnie się prowadzi i ma całkiem przyzwoitą dynamikę, to jeszcze rozsądnie spala i nie sprawia problemów, a ma przejechane prawie 170k km. Co prawda to hatchback i manual, ale dużej różnicy być nie powinno. Mazda spoko, jednakże po moich doświadczeniach z korozją w Mazda 6, już nigdy
@ciuplowski: jeździłem na wakacjach wypożyczonym focusem z takim silnikiem i z tzw miękką hybrydą, tzn miał jeszcze jakiś dodatkowy elektryczny silniczek który niby się załączał przy zwiększonym zapotrzebowaniu. I powiem Ci, że mimo iż auto było nowe (ok 10tys przejechane) to zupełnie nie chciało jechać, na autostradzie więcej jak 120 nie ujedzie, a pod górkę na zwykłej drodze musiałem redukować o dwa biegi niżej niz normalnie. Dlatego zupełnie nie przekonują mnie
@noobarian:

Używaną octavie z dobrym silnikiem i wyposażeniem ciężko znaleźć

Szukam nowego z salonu, pisałem na początku :D
A superb to chyba większy gabaryt, chyba tak bardziej jak mondeo niź focus?
@eSzopiklon: Aj. Pomyliłem komentarze :)
tak. Superb to klasa d, tak samo jak A4, v60, mondeo, passat itd.
Ale w klasie D super jest największy.
Octavia to klasa C, czyli jak focus, golf, v40. No i zdaje się, ze w klasie C, octavia najwieksza.
@eSzopiklon: To ciesz się że przypadkiem nie kupiłeś jakiegoś Forda z 1 generacją PowerShifta (skrzyni automatycznej), te auta to dopiero niezła pułapka ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niestety ogóle wpadki zdarzają się praktycznie każdemu producentowi, temu np. w USA mają "Lemon law", czyli jeżeli nowe auto zepsuje się na to samo 3 razy (chyba w ciągu 2 lat), to producent musi je zabrać i oddać hajs.
Ogólnie możesz
@eSzopiklon: mam od 3 lat i30 sprzed lifta i miałem XCeed'a którego właśnie zamieniłem na nowego i30 kombi i tego właśnie bym polecił. Ja celowo szukałem w ostatnich dostępnych sztukach wolnossaka, mało pali, nie ma się co psuć ale też wybór był mały niestety. Brałem to co było, ale jestem zadowolony.

Automat odpuść bo to co teraz robią to manuale zautomatyzowane, jebią się na potęgę, padają sprzęgła. Ciężko znaleźć zwykłego hydrokinetyka.