Wpis z mikrobloga

Mireczki, jako że nintendo to najlepsza firma robiąca konsole i gry to zastanawiam się nad kupnem Nintendo 3DS (trochę drogo) lub przynajmniej DS'a. Warto kupować 3DS'a czy zwykły wystarczy? Chodzi mi o pokemony ( ͡° ͜ʖ ͡°), zeldy, final fantasy, fire emblemy itp. Ogólnie RPGi i strategiczne/tacticsy. nintendo > sony/microsoft #nintendo #konsole #gry #pokemon
  • 32
@GoonSquad: Z tego co wiem to raczej nie. Ale 3DSa też da się wyrwać używanego, ja swojego kupiłam za niecałe dwie stówy i nic mu nie brakuje. Tak czy inaczej, to NDSLa mogę polecić z czystym sumieniem, według mnie najlepszy handheld od nintendo.
@GoonSquad: miałem kiedys DS Lite - jego plusem był slot na gry z GBA. 3DS jest o tyle przyszłościowy, że można na nim grac w gry z 3DS :P Może to ciągle raczkuje (nie ma aż tylu gier co DS), ale jesli masz odrobinę więcej gotówki do wydania, to czemu nie? Dwie konsole lepsze niż jedna ;) A i osobiście zauwazyłem, że duzo gier 'zyskuje' przy sterowaniu 3DSową 'gałką' - w
@yacolek: to na 3DS nie działają gry z DS? troche beznadziejne... To juz sam nie wiem... ds ma fajniejsze gry ogolnie i do tego slot na gba! ale pokemonow najnowszych nie ma a chcialem abrdzo bo mozna online sie wymieniac:( #problemypierwszegoswiata

gameboye maja tyle swietnych gier ze z checia bym je poprzechodzil na ds:( do dupy;/
@GoonSquad: niestety nie :( slot na GBA ma tylko oryginalny DS i DS Lite. Model DSi już też ma usunięte. Także z oryginalnych DSów, model Lite jest najlepszy (dużo ładniejsze poswietlenie ekranów, lepsze kolory).

Ale musisz wiedzieć, że ten slot, pomimo, że mieści i gry ze starych gameboyów, to ich nie odpala. W DSie jest tylko procesor odpowiedzialny za gry z GBA i tylko takie można tam odpalić. Zawsze możesz kupić
@yacolek: a działa tak dobrze jak z "kartridża"?:D genialna konsolka w takim razie! A masz porównanie między 3DS XL a zwykłym? nie za bardzo się rozciągają te gry na większym ekranie?
@GoonSquad: No na DSie gry z GBA działają jak trzeba, bo DS ma procesor z GBA w sobie. To nie emulacja. A jeśli pytałeś o DSTwo to tez daje rade bardzo dobrze ;) Tego akurat na zywo nie testowałem, ale wedle nagrań na youtube było ok!

Jeśli chodzi o 3DS i XL - gry z 3DS wyglądają na obu dobrze, chociaż niektórzy twierdzą, że mimo wszystko lepiej na mniejszym ekranie. Ja
@yacolek: dziękuję bardzo za tak szczegółowe odpowiedzi:) Oczywiście, grywalność przede wszystkim! Pokemony X i Y mnie tak kręcą, z uwagi na grę przez sieć. A tak na serio naprawdę mi się najbardziej podobały blue i red z wyglądu:D sam wygląd X i Y jakoś nie bardzo mnie bierze